سه شنبه, خرداد 16, 1402
20.8 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهتدوین آیین نامه تفکیک حساب شخصی و تجاری تا ماه آینده

تدوین آیین نامه تفکیک حساب شخصی و تجاری تا ماه آینده

رئیس سازمان امور مالیاتی از نهایی شدن تدوین آیین نامه تفکیک حساب شخصی و تجاری تا ماه آینده خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، داود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی به مناسبت هفته مالیات در سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران ضمن اشاره به آیین نامه تفکیک حساب شخصی و تجاری، درباره برنامه و عملکرد دولت سیزدهم برای تحول در نظام مالیاتی گفت: از برنامه‌های دولت سیزدهم در حوزه مالیات، کاهش فشار مالیاتی از بخش رسمی و مالیات‌دهندگان خوش حساب است و  البته حرکت به سمت اخذ مالیات از بخش غیرشفاف و افرادی است که علیرغم درآمد بالا، فرار مالیاتی می‌کنند.

وی افزود: اولین اقدام سازمان امور مالیاتی در دولت سیزدهم، سامان دادن به نظام نقل و انتقال پول و شفاف شدن وجه ذی‌نفعان بود. به همین دلیل درگاه‌های پرداخت و پوزها را به پرونده‌های مالیاتی اضافه کردیم.

منظور گفت: با این اقدام تعداد دریافت اظهارنامه مالیاتی از مشاغل حقیقی به ۴ میلیون اظهارنامه رسید و که نسبت به سال گذشته ۱.۲ میلیون افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان امور مالیاتی ادامه داد: در سال جاری برای حمایت از تولید در قانون بودجه و با پیشنهاد دولت، نرخ مالیات هر واحد تولیدی با ۵ درصد کاهش، به ۲۰ درصد رسید. همچنین بخشودگی مالیاتی برای واحدهای تولیدی آسیب‌دیده در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: تفکیک حساب شخصی و تجاری از دیگر اقدامات به حساب می‌آید. آیین‌نامه این موضوع تا ماه آینده توسط بانک مرکزی نهایی می‌شود. با این اقدام افرادی که از حساب شخصی خود بیش از مبلغ معینی برای کار تجاری استفاده کنند باید مالیات بپردازند.

منظور اظهار داشت: در حال حاضر مالیات از مشاغل با عدالت بیشتر اخذ می‌شود. میزان مالیات ۲.۵ برابر شده اما از ۴ میلیون مودی مالیاتی، مالیات ۱.۶ میلیون نفر صفر تعیین شده و ۸۰۰ هزار مودی نیز، کمتر از ۵ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر