یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمحرومیت از خدمات اجتماعی، در انتظار افرادی که در سامانه املاک و...

محرومیت از خدمات اجتماعی، در انتظار افرادی که در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکنند

وزیر راه و شهرسازی گفت: افرادی که در سامانه املاک و اسکان کشور ثبت نام نکنند، از برخی خدمات اجتماعی محروم خواهند شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از تحریریه، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، در خصوص اتصال سامانه املاک و اسکان کشور به پنجره خدمات دولت الکترونیک، اظهار داشت: سامانه املاک و اسکان کشور یکی از جامع‌ترین سامانه‌های مورد نیاز کشور به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه اطلاعات ۷۳ میلیون نفر موجود بوده که حدود ۱۱ میلیون کد پستی است، عنوان کرد: باید این سامانه هر چه سریعتر تکمیل شود. بنابراین در وزارت راه و شهرسازی تلاش‌های بسیاری در دست اجرا است تا این اتفاق به وقوع بپیوندد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اخیراً نیز بخشنامه‌هایی صادر شده و قوانینی در مجلس شورای اسلامی تعیین شده است تا کسانی که به صورت خوداظهاری وارد سامانه نشوند، از برخی خدمات محروم شوند.

قاسمی افزود: هر نوع خدمات بانکی شامل بازگشایی حساب، دسته چک، شماره گذاری خودرو، گواهینامه و بسیاری از موضوعات که در قانون به صراحت به آن‌ها اشاره شده است، شامل افرادی که در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکرده‌اند، نخواهد شد.

وی با تاکید براینکه باید اطلاعات در سامانه ثبت شود و خوداظهاری صورت گیرد، گفت: این سامانه بسیار جامع است که برای برنامه‌ریزی‌های متعدد به کمکمان می‌آید تا حتی به آمارگیری پنج ساله نفوس و مسکن در کشور نیاز نباشد. بنابراین امیدوارم این سامانه با همکاری مردم کشور به زودی آنگونه که باید شروع به کار کند.

وزیر راه و شهرسازی از امکان ثبت نام متقاضیان جدید در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار کرد: در بررسی‌های اخیری که در خصوص ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن انجام شد، در شهرهایی که زمین بیش از تعداد ثبت نامی‌ها تامین شده است، اعلام کرده‌ایم مردم عزیز کشور در سامانه ثبت نام کنند. لذا از همه هموطنان درخواست می‌کنم حتماً در این فرصت که سامانه بازگشایی شده است، مراحل ثبت نام را انجام دهند؛ چرا که در مناطق عنوان شده، زمین موجود است و امکان ساخت نیز وجود دارد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر