دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهباید ۱۳۴ میلیون بدهید تا بتوانید وام مسکن ۴۸۰ میلیونی بگیرید

باید ۱۳۴ میلیون بدهید تا بتوانید وام مسکن ۴۸۰ میلیونی بگیرید

طبق آخرین بررسی قیمت‌های اوراق تسهیلات مسکن، متاهل‌های ساکن پایتخت برای اخذ وام مسکن ۴۸۰ میلیون تومانی، باید بیش از ۱۳۴ میلیون تومان بپردازند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که قیمت هر برگ اوراق وام مسکن در فروردین ماه، ۱۳۸ هزار و ۹۰۰ و در اردیبهشت و خردادماه سال گذشته نیز  ۱۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت داشت. هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر، مرداد و شهریورماه سال گذشته با قیمت ۱۴۲ هزار تومان، ۱۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان و ۱۳۸ هزار و ۷۰۰ تومان داد و ستد شد. همچنین قیمت این اوراق در ماه مهر سال گذشته ۱۳۹ هزار و ۵۰۰، در آبان ماه ۱۳۸ هزار و ۵۰۰ و در آذرماه نیز ۱۳۸ هزار و ۸۰۰ و ۷۰۰ تومان بود.

اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ و بهمن سال گذشته نیز با قیمت‌های ۱۳۹ هزار و ۱۰۰ و ۱۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. قیمت این اوراق در فروردین ماه سال جاری معادل ۱۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود که این گزارش بر اساس همین قیمت نوشته شده است.

قیمت اوراق برای مجردها و متأهل‌های تهرانی

بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان وام مسکن بگیرند. این مبلغ شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود. به این ترتیب برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۱۳۹ هزار و ۸۰۰ تومانی، ۵۵ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۲۲ میلیون و ۳۶۸ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق برابر با ۷۸ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان خواهد شد.

زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان وام مسکن شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند. بنابراین زوجین نیاز به خرید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن دارند که هزینه آن ۱۱۱ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان می‌شود. البته همراه با هزینه ۲۲ میلیون و ۳۶۸ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۳۴ میلیون و ۲۰۸هزار تومان بپردازند.

قیمت اوراق وام مسکن در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها ۱۶۰ و برای زوجین ۳۲۰ میلیون تومان است. با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهل‌های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۴۴ میلیون و ۷۳۶ و متاهل‌ها نیز باید ۸۹ میلیون و ۴۷۲ هزار تومان بپردازند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر