سه شنبه, آذر 1, 1401
14.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتموضع مجلس در مورد تشکیل وزارت بازرگانی

موضع مجلس در مورد تشکیل وزارت بازرگانی

یک نماینده مجلس گفت: هنوز لایحه‌ای از سمت دولت برای تفکیک وزارت صمت اعلام وصول نشده است و این اقدام به صلاح مملکت نیست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از صدای بورس، علی اکبر علیزاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس درباره طرح تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و معدن اظهار داشت: تاکنون در این خصوص لایحه‌ای از سمت دولت اعلام وصول نشده است. در رسانه‌ها شنیدیم که دولت می‌خواهد لایحه‌ای با دو فوریت تقدیم مجلس کند.

همچنین در روز استیضاح وزیر صمت، رئیس مجلس آقای قالیباف از قول رئیس جمهوری گفت که دولت قصد دارد چنین لایحه‌ای را به مجلس با قید دوفوریت ارائه دهد؛ بنابراین طرح استیضاح وزیر صمت اعلام وصول نشد. در صورت ارسال این لایحه، باید ببینیم که مجلس به این موضوع چه واکنشی نشان می‌دهد. آیا بررسی دو فوریتی رأی خواهد آورد؟ سپس طرح در مجلس بررسی و درمورد آن رأی گیری خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و نماینده دامغان در ادامه گفت: من به عنوان یکی از اعضای مجلس تصویب لایحه تشکیل وزارت بازرگانی را صلاح نمی‌دانم. در حال حاضر بازاراقتصاد کشور متلاطم است و هر تغییری که ایجاد شود حداقل تا ۶ ماه وزارتخانه‌های تفکیک شده در درون خود متلاطم‌می‌شوند.

در چنین شرایطی ساختار وزارتخانه دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد که مستقیماً روی کشور اثر می‌گذارد و پدر مملکت را درمی‌آورد. ما در چنین وضعیتی نیستیم و هر لحظه و هر ساعت برای ما مهم است و به مردم فشار وارد می‌شود.

وی افزود: البته باید ببینیم که محتوای لایحه چیست. سابق بر این در مجالس گذشته به این نتیجه رسیدند که وزارتخانه‌های مذکور را ادغام کنند زیرا وزارت بازرگانی اصلی‌ترین قتلگاه و بزرگترین مانع تولید بود. اگر در چنین شرایطی وزارت واردات درست شود مصیبت است و اگر این وزارتخانه به وزارت صادرات و بازاریابی برای محصولات ایرانی در تجارت بین الملل تبدیل‌شود اقدامی مثبت به حساب می‌آید. بر فرض هم که لایحه بر مبنای تقویت صادرات تدوین شود الان اصلاً زمان خوبی نیست و بر قطعاً به مشکلات مردم اضافه می‌کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر