سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشچه اقلامی را می توان با کالابرگ خریداری کرد

چه اقلامی را می توان با کالابرگ خریداری کرد

با دریافت کالابرگ به هیچ عنوان برای خرید کالاهای عمومی دچار محدویت نمی‌شوید. با کالابرگ می‌توانید تمام کالاها از حبوبات گرفته تا گوشت، لبنیات و شوینده‌ها را خریداری کنید.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از اقتصادنیوز، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی اظهار داشت: مجلس منتظر اعلام نظر دولت درخصوص اجرای پایلوت‌های انجام شده در خصوص کالابرگ است تا درباره این امر تصمیم‌گیری کند. منظور از کالابرگ الکترونیکی همان کارت‌های یارانه‌ای است که امروز در آن‌ها یارانه نقدی واریز می‌شود که بعدها اگر دولت زیرساخت‌ها را آماده و فراهم کرد، این‌ها به کالابرگ‌ها اختصاص یابد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون هم افراد در فروشگاه‌ها با همین یارانه‌ها خرید انجام می‌دهند. منتها چون در همان کارت یارانه قبلی واریز می‌شود، امکان برداشت نقدی هم وجود دارد.

وی افزود: در ادامه طرح این است که کارت یارانه تبدیل به یارانه کالایی شود. یعنی افراد با این کارت‌ها کالاهای مورد نیاز خانواده‌شان را از فروشگاه‌های مجهز به دستگاه کارتخوان مخصوص، خرید کنند.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو خاطرنشان کرد: دادن کالابرگ به هیچ عنوان در خرید کالاهای عمومی محدویت ایجاد نمی‌کند که به طور مثال فقط شامل مرغ، روغن و امثال این‌ها باشد. بلکه اشخاص می‌توانند هر کالایی که مورد نیازشان است را از حبوبات گرفته تا گوشت و لبنیات و شوینده‌ها خریداری کنند.

وی تاکید کرد: یارانه که برای جبران کاهش قدرت خرید مردم است در حال حاضر به صورت نقدی داده می‌شود. فردا اگر زیرساخت‌های لازم آماده شد به صورت کالابرگ‌های الکترونیکی به افراد اختصاص می‌یابد که اتفاقا می‌تواند یک رقابت سالم بین فروشگاه‌ها به وجود آورد؛ به طوری که فروشگاه‌ها می‌توانند تخفیف‌های خوبی مانند کارت حکمت به خریداران خود دهند.

میرتاج‌الدینی درباره رصد مجلس روی هوشمندسازی ارائه نان گفت: به شخصه خودم این موضوع را پیگیری کرده‌ و مسئله را مورد ارزیابی قرار داده‌ام. بله؛ بعضی از اشکالات در شروع کار وجود داشته و طبیعی هم به نظر می‌رسد؛ تا یک روشی راه بیفتد دارای ایراد و اشکال است.

وی ادامه داد: ایراداتی که در این زمینه وجود داشت؛ از جمله زمان پخت و پز نانوایی‌ها در بعضی از شهرها بود که کاهش یافته بود. ما به فرمانداران توصیه کردیم زمانی که درخواست‌ها از سوی مردم زیاد است، زمان پخت را طولانی یا تمام وقت کنند تا مشکلی رخ ندهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ارزیابی که داشتیم نشان می‌داد این روش باعث کنترل مصرف گندم و جلوگیری از فساد می‌شود و کاهش چشم‌گیری را در این زمینه داشته‌ایم و از در خواست‌های غیرضرور در این زمینه جلوگیری شده است.

وی در پایان افزود: حدود ۳۰ درصد درخواست کاذبی که برای نان داشته‌ایم، از بین رفته است. به این ترتیب در نهایت ۳۰ الی ۴۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف آرد و گندم کشور را شاهد خواهیم بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر