پنجشنبه, شهریور 30, 1402
21.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیحدود 70 درصد از درآمدهای نفتی ایران وصول شد

حدود 70 درصد از درآمدهای نفتی ایران وصول شد

بر اساس اعلام مدیر مالی شرکت ملی نفت، علیرغم ۲ برابر شدن تکالیف درآمدی وزارت نفت در سه ماه نخست سال ۱۴۰۱، حدود ۷۰ درصد از تعهدهای درآمدی ارزی وزارت نفت وصول شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، در پی منتشر شدن اخباری درباره عدم تحقق تکالیف درآمدی وزارت نفت در قانون بودجه سال ۱۴۰۱، محمد روستا مدیر مالی شرکت ملی نفت ایران درباره درآمدهای نفتی توضیح داد: با تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان صنعت نفت، فروش نفت خام، میعانات گازی، فرآورده‌های نفتی و گاز طبیعی کشور به‌خوبی در جریان است.

همچنین وصول درآمدهای نفتی با وجود محدودیت‌های ناشی از تحریم بی‌وقفه در حال انجام است. تامین پایدار و بدون وقفه کالاهای اساسی و داروهای مورد نیاز کشور نشان از این همت جهادی دارد.

وی افزود: تکالیف درآمدی وزارت نفت در بودجه سال ۱۴۰۱ نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ با جهشی خیره‌کننده ۲ برابر شده است. با این وجود، در سه ماه نخست سال ۱۴۰۱، نزدیک به ۷۰ درصد از تعهدهای درآمدی ارزی وزارت نفت وصول شده و حتی بعضی از مطالبات معوق کشور نیز تسویه شده است.

مدیر مالی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه تکالیف بودجه‌ای متوجه این وزارتخانه ناظر به فروش و دریافت درآمدها بر مبنای ارز است، تأکید کرد: چگونگی بازتاب و زمان و نحوه تسعیر آن به ریال و تسهیم آن از تکالیف دیگر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی و خزانه‌داری کل کشور است. همچنین گزارش‌های نهادهای محاسبه‌گر درباره بودجه بر مبنای ریالی تهیه و تنظیم می‌شود.

ناگفته نماند که وزارت نفت در سال ۱۴۰۰ موفق به ایفای کامل تعهدهای درآمدی قانون بودجه شده و دولت از این نظر متحمل هیچگونه کسری بودجه‌ای نشده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر