جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیآیا احتمال بهبود وضعیت اقتصادی جهان در ۶ ماه آینده وجود دارد؟

آیا احتمال بهبود وضعیت اقتصادی جهان در ۶ ماه آینده وجود دارد؟

برخی سرمایه‌گذاران امیدوار بودند که رشد اقتصادی در نیمه دوم سال پس از ۶ ماه فراز و نشیب بهبود پیدا کند اما اکنون دیگر خوش‌بین نیستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اکونومیک، جریان اخبار بی‌وقفه درباره وضعیت اقتصادی جهان تیره و تار است؛ صحبت از سهمیه‌بندی گاز در اروپا، بحران سیاسی در بریتانیا و شعله‌ور شدن موارد جدید کووید که باعث محدودیت‌های جدید در شانگهای شده امید به دیدن روزهای بهتر اقتصادی را به شدت در کمرنگ کرده است.

سهام جهانی کاهشی شدند، دلار در برابر رقبای اصلی خود به راحتی در بالاترین حد دو دهه اخیر قرار دارد و منحنی بازده اوراق خزانه‌داری آمریکا خطر رکود را فریاد می‌زند. اگر کاهش بازده اوراق قرضه یک شبه باعث تقویت بازارهای سهام ایالات‌متحده شد اما معاملات آتی به شروعی تیره اشاره دارد. شاخص نوسانات بازار سهام اروپا به بالاترین حد در دو ماه اخیر نزدیک شده است.

صحبت‌های رکودی همچنین باعث کاهش قیمت‌های مس، طلا و نفت وزیان‌های سنگین امسال شده است. شاید بازارهایی که امیدوارند از حلقه نابودی کاهش قیمت دارایی‌ها که معامله‌گران را مجبور به کاهش موقعیت‌ها می‌کند و در تعقیب صندوق‌های تامینی به دنبال شتاب حرکت می‌کنند، رهایی پیدا نکنند.

علاوه بر داده‌های اقتصادی، صورتجلسه فدرال رزرو در نشست ژوئن  که در آن فدرال رزرو شدیدترین افزایش نرخ بهره را در نزدیک به ۳۰ سال اخیر اعلام می‌کند، ضربه دیگری به بازارهای اقتصادی خواهد بود.

احتمالا پیش‌بینی افزایش بیشتر خواهد بود زیرا مقامات فدرال رزرو اعلام کرده‌اند که اولویت اصلی آن‌ها مبارزه با تورم است؛ حتی اگر به قیمت رشد با پیش‌بینی بر روی افزایش ۷۵ واحدی دیگر در اواخر این ماه باشد. در همین حال، کاهش ارزش پوند تجارت اروپایی را با وضعیتی ضعیف در شرایطی از آشفتگی سیاسی قرار داده است. به این ترتیب سرمایه گذاران به بهبود وضعیت اقتصادی جهان در شش ماه آینده خیلی خوش بین نیستند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر