سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشبرای توسعه ۷ منطقه آزاد جدید هیچ بودجه ای نداریم

برای توسعه ۷ منطقه آزاد جدید هیچ بودجه ای نداریم

به گفته سعید محمد در قانون بودجه امسال هیچ منبعی برای توسعه مناطق آزاد جدید نداریم؛ به لحاظ قانونی هم نمی‌توانیم از منابع مناطق آزاد موجود استفاده کنیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ضمن اشاره به وجود ۸ منطقه آزاد فعال در کشور و ۷ منطقه آزاد جدید گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ درخواستی برای اختصاص ارز از طریق تهاتر نفت جهت راه اندازی مناطق آزاد جدید، کرده بودیم که در کمیسیون تلفیق، این بند حذف شد.

سعید محمد ادامه داد: به همین علت به دنبال این بودیم که از ظرفیت سایر مناطق آزاد موجود به صورت «معین» بهره ببریم تا در سال جاری زیرساخت‌های مناطق آزاد جدید را با کمک مناطق آزاد قدیم بسازیم.

مشاور رئیس جمهور افزود: چند روز قبل ابلاغیه جدیدی از طرف مجلس شورای اسلامی به استحضار رئیس‌جمهور رسید و به ما منعکس شد که متاسفانه با موضوع استفاده از کمک‌های مناطق آزاد موجود هم مخالفت شده است.

سعید محمد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در روند راه اندازی مناطق آزاد گفت: مدیران اجرایی ۷ منطقه آزاد جدید معرفی شده‌اند. اساسنامه این مناطق در شورای‌عالی مناطق آزاد به تصویب رسید و طرح جامع هریک از مناطق در حال آماده سازی است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد از نمایندگان مجلس خواست برای اصلاحیه بودجه ۱۴۰۱ مناطق آزاد و محدودیتی که برای دبیرخانه گذاشته شده، اقدام کنند تا در ماه‌های باقیمانده سال ۱۴۰۱ بتوان برای راه اندازی این مناطق اقداماتی را صورت داد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر