جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیگردشگرینقش مهم گردشگری برای خروج از بحران کرونا

نقش مهم گردشگری برای خروج از بحران کرونا

شرکت چندملیتی هتلداری و گردشگری تی‌یوآی انتظار دارد بالاترین سطح تقاضای گردشگری برای یونان در سال جاری به ثبت برسد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، حدود ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی یونان را گردشگری تشکیل می‌دهد و نقش مهمی در کمک به اقتصاد برای خروج از بحران بدهی یک دهه و به دنبال آن همه‌گیری کووید-۱۹ بر عهده دارد.

مدیر ارتباطات شرکت تی‌یوآی گفت: یونان در تابستان امسال دوباره یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات به شمار می‌رود و ما انتظار داریم بالاترین سطح تقاضا را داشته باشد.

در مجموع انتظار می‌رود این گروه حدود سه میلیون گردشگر را به یونان جذب کند. وی افزود: بیشترین تعداد بازدیدکنندگان قبل از همه‌گیری، ۲.۸ میلیون نفر بود. شرکت چندملیتی هتلداری و گردشگری تی‌یوآی (TUI) عنوان کرد که پیش بینی می‌کند در سال ۲۰۲۲ دوباره به سوددهی برسد زیرا کشورها محدودیت‌های حرکت را برداشته‌اند.

مقامات یونانی گفته‌اند که انتظار دارند این بخش ۸۰ درصد از رکورد ۱۸ میلیارد یورویی (۱۸.۳۳ میلیارد دلار) درآمد تولید شده در سال ۲۰۱۹ و قبل از همه‌گیری را  بر اساس ۳۳ میلیون بازدیدکننده داشته باشد؛ این در مقایسه با ۱۴ میلیون بازدیدکننده خارجی سال گذشته است.

با این حال، آن‌ها ممکن است با اختلال مواجه شوند؛ زیرا اعتصابات و کمبود کارکنان، لغو هزاران پرواز در سراسر اروپا را به همراه داشته است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر