شنبه, خرداد 13, 1402
20 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهاطلاعیه درباره واریز سود سهام عدالت

اطلاعیه درباره واریز سود سهام عدالت

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مشمولان سهام عدالت که سود سهام سال مالی ۱۳۹۹ را دریافت نکرده‌اند، اطلاعات بانکی خود را ویرایش کنند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، مساله واریز سود سهام عدالت به حساب افراد یکی از موضوعات مهم در زمینه سهام عدالت محسوب می‌شود.

از سال 96، واریز سود سهام عدالت به حساب افراد آغاز شده است و سود سهام اکثر افرادی که سهام عدالت دارند، برای سال 1400 نیز واریز شده است. اما تعدادی از افراد به دلایل مختلف هنوز شماره شبای درستی به سامانه سجام ارائه نکرده‌اند و همین مساله عدم واریز سود سال های 99 و 1400 برای آن‌ها شده است.

شرکت سپرده گذاری مرکزی در اقدامی، در پایان هر ماه سود افرادی که شبای مورد تائید در سجام بارگذاری کنند را به حساب آن‌ها واریز خواهد کرد.

در جدیدترین اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) آمده است: مشمولان سهام عدالت که سود سهام سال مالی ۱۳۹۹ را دریافت نکرده‌اند، اطلاعات بانکی خود را ویرایش کنند.

در این اطلاعیه آمده است: این مشمولان باید برای درج و ثبت شماره شبای معتبر بانکی در سامانه سجام به آدرس https://www.sejam.ir یا در سایت سهام عدالت به نشانی https://sahamedalat.ir مراجعه کنند تا سود سهام عدالت برای آن‌ها واریز شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: علاوه بر شماره شبای نامعتبر، «حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت» از مهم‌ترین عللی است که باعث شده تا سود سهامداران به حساب آن‌ها واریز نشود.

به این ترتیب، مشمولان سهام عدالتی که یکی از علل فوق شامل آن‌ها می‌شود، باید برای رفع و اصلاح این مغایرت‌ها اقدام کنند تا در مراحل آتی سود سهام عدالت به حساب این افراد واریز شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر