جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسمیزبانی بورس تهران از بزرگان دانش بنیان کشور

میزبانی بورس تهران از بزرگان دانش بنیان کشور

به گفته معاون نظارت بر بازار بورس تهران، در راستای دیجیتالی شدن اقتصاد کشور و بهره مندی از حضور شرکت های دانش بنیان، همایش «شرکت‌های دانش بنیان، بازار سرمایه، دورنمای آینده» برگزار می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا شاه‌نظری معاون نظارت بر بازار با بیان مطلب فوق گفت: بورس تهران پتانسیل پذیرش شرکت‌های حوزه دانش بنیان و صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات را دارد و از پذیرش سهام این دسته از شرکت‌ها استقبال می‌کند. حضور این شرکت‌ها در بورس، بزرگ شدن و عمق بخشی به بازار سرمایه را به همراه می‌آورد.

معاون نظارت بر بازار بر جایگاه شرکت‌های صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور‌های پیشرو در این حوزه اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ بازار سهام در کشور‌های توسعه یافته، از صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند. به طوری که در برخی از کشور‌های پیشرو در این حوزه، سهم این صنایع بالغ بر ۳۰ درصد از کل ارزش بازار آن‌ها است. همچنین سهم این صنایع پس از بحران سال ۲۰۰۸-۲۰۰۷ افزایش یافته است.

شاه‌نظری علاوه بر اهمیت پذیرش شرکت های دانش بنیان در بورس، همکاری با شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات در بورس تهران را نیز سبب توسعه سیستم‌های نظارتی عنوان و خاطرنشان کرد: همکاری با شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات باعث بهبود سامانه‌های نظارتی خواهد شد و در سال‌های اخیر نیز تحولات مناسبی در این حوزه رخ داده است.

معاون نظارت بر بازار، مزیت همکاری با شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات را کمک به دیجیتالی شدن بورس تهران دانست و گفت: بورس تهران در راستای دیجیتالی شدن با همکاری و تعامل با شرکت‌های فناوری اطلاعات اقدام به راه‌اندازی سامانه سنجش (سامانه نظارتی جامع شرکت بورس) کرده است.

به طوری که با بهره‌مندی از سامانه سنجش و ارتباط آن با سایر سامانه‌ها، ضمن ارسال بیش از ۱۲۰۰ هشدار نظارتی به کارگزاران، نظارت هوشمند در این حوزه را آغاز کرده است. همچنین در راستای بهبود مستمر سامانه‌های نظارتی، بورس تهران از تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه نظارت هوشمند استقبال می‌کند.

گفتنی است که همایش «شرکت های دانش بنیان، بازار سرمایه، دورنمای آینده» در تاریخ ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱ مقارن با روز فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر