سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتمجلس از افزایش تعرفه برق واحدهای صنعتی ممانعت کرد

مجلس از افزایش تعرفه برق واحدهای صنعتی ممانعت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور ممانعت از افزایش تعرفه برق واحدهای صنعتی مجددا بند مربوط به هوشمندسازی کنتورها در طرح مانع زدایی از صنعت برق را به کمیسیون انرژی ارجاع دادند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس، ادامه گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور را مورد بررسی قرار دادند. در نتیجه به منظور ممانعت از افزایش تعرفه برق واحدهای صنعتی مجددا ماده ۲۰ این طرح را به منظور رفع ابهام به کمیسیون انرژی ارجاع دادند.

بر اساس گزارش کمیسیون انرژی در خصوص ماده ۲۰ این طرح وزارت نیرو مکلف به هوشمندسازی کنتورها بود و باید منابع آن را از محل افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف و اصلاح تعرفه برق واحدهای صنعتی تامین می کرد.

در جریان بررسی این ماده، سید شمس الدین حسینی پیشنهاد حذف قسمت مربوط به اصلاح تعرفه برق واحدهای صنعتی را مطرح و تاکید کرد: در این ماده هوشمندسازی کنتورهای برق پیش بینی شده اما منابع آن از طریق افزایش بهای برق مشترکان پرمصرف و افزایش تعرفه های واحدهای صنعتی به دست خواهد آمد. با این تصمیم برق واحدهای صنعتی گران می‌شود و نباید چنین اجازه‌ای داد.

در نهایت علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت بر اساس ماده ۱۵۳ آیین نامه به منظور رفع ابهام، این ماده را به کمیسیون انرژی ارجاع داد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر