سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht

بورس سبز شد

بازار سرمایه پس از روزهای متوالی نزولی، امروز روند صعودی در پیش گرفت و شاخص کل بورس توانست بیش از ۶۰۰۰ واحد افزایش یابد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز توانست ۶۵۱۷ واحد صعود کند و در رقم یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد قرار گیرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۱۵۳۷ واحد افزایش یافت و در رقم ۴۰۷ هزار و ۱۲ واحد ایستاد. در این بازار ۲۹۶ هزار معامله به ارزش ۳۰ هزار و ۱۲۲ میلیارد ریال صورت پذیرفت.

پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و پالایش نفت تبریز نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی بورس داشتند.

در آن سوی بازار سهام، شاخص کل فرابورس با ۱۱۰ واحد افزایش به رقم ۱۹ هزار و ۸۰۹ واحد رسید. در این بازار ۱۵۲ هزار معامله به ارزش ۱۶۵ هزار و ۹۰۸ میلیارد ریال انجام گرفت.

پلیمر آریاساسول، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پالایش نفت لاوان و تولید برق عسلویه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر