جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشقیمت تخم مرغ از نرخ مصوب عبور کرد

قیمت تخم مرغ از نرخ مصوب عبور کرد

فروشندگان با اینکه تخم مرغ را به قیمت پایین تری از تولید کننده می‌خرند، در بازار بیش از نرخ مصوب می‌فروشند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت تخم مرغ در بازار تهران از نرخ مصوب عبور کرده و شانه ای 80 تا 90 هزار تومان فروخته می‌شود. در برخی مناطق تهران هم خبرهایی از شانه‌ای 100 هزار تومان به گوش می‌رسد.

گزارش میدانی از منطقه 19 تهران حاکی است که قیمت هر شانه تخم مرغ  30 عددی بین 80 تا 90 هزار تومان است. البته این قیمت در مناطق بالاتر، افزایش می‌یابد. قیمت دانه‌ای تخم مرغ هم 3 هزار تومان است.

پس از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، ستاد تنظیم بازار قیمت هرشانه تخم مرغ 30 عددی با وزن 1.9 کیلوگرمی را 76 هزار تومان تعیین کرد. البته تا یکی دو هفته پیش قیمت تخم مرغ حتی پایین تر از نرخ مصوب ستاد بود اما مدتی است که از نرخ تعیین شده گرانتر شده است.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره قیمت تخم مرغ در بازار گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان است که با نرخ واقعی ۳۰ درصد اختلاف دارد.

آنطور که پیداست قیمتی که تولید کننده می‌فروشد پایین است اما وقتی پای این تخم مرغ‌ها به بازار می‌رسد با قیمت گرانتری فروخته می‌شوند و این سوال پیش می آید که نظارت کجاست؟

کاشانی می‌گوید: هم اکنون هر شانه ۲ کیلویی با نرخ ۸۰ هزار تومان و ۱.۹ کیلوگرمی ۷۵ هزار تومان باید به دست مصرف کننده برسد و فروش با نرخ بالاتر ۱۰۰ درصد گرانفروشی به حساب می‌آید.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر