یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیپرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران کشور

پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران کشور

پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران انجام شد تا میزان واریز پول خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان سراسر کشور از مرز ۴۵ هزار میلیارد تومان عبور کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا؛ ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران کشور پرداخت شد. از ابتدای سال جاری و آغاز خرید تضمینی گندم در کشور تا امروز، بیش از ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان ۳۱ استان خریداری شده است و روند خرید تضمینی گندم همچنان ادامه خواهد یافت.

طبق این گزارش، ارزش این مقدار گندم خریداری شده، مجموعاً ۵۴ هزار و ۶۴۶ میلیارد تومان است. با توجه به واریز ۱۱ هزار میلیارد تومان در دو روز گذشته، جمع کل پرداختی به کشاورزان به بیش از ۴۵ هزار و ۱۰۹ میلیارد تومان رسیده است.

گفتنی است تا امروز ۸۲ و نیم درصد از مطالبات گندمکاران کشور پرداخت شده است. در این میان، کل بهای گندم کشاورزان عزیزی که فایل‌های مربوط به تحویل محصول از سوی آن‌ها تا ۱۱ تیرماه به بانک عامل ارسال گردیده است به حساب ایشان واریز شده و در حال حاضر، فاصله خرید تضمینی گندم با پرداخت وجه آن به ۱۰ روز کاهش یافته است.

ناگفته نماند که در بین استان‌های کشور، استان خوزستان با خرید یک میلیون و ۳۵۵ هزار تن گندم، پیشتاز است. پس از آن، به ترتیب استان‌ گلستان با 741 هزار تن و استان فارس با ۴۲۹ هزار تن رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار دارند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر