جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتافزایش ۲۳ درصدی صادرات کالا از طریق گمرکات هرمزگان

افزایش ۲۳ درصدی صادرات کالا از طریق گمرکات هرمزگان

صادرات کالا از گمرکات استان هرمزگان به دلیل موقعیت استراتژیک منطقه و ارائه تسهیلات ویژه به فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان در سه ماهه نخست سال از نظر ارزش دلاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد مناسبی روبه رو بوده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسین سعیدی سرپرست گمرکات استان هرمزگان و مدیر کل گمرک شهید رجایی در مورد افزایش صادرات کالا بیان کرد: در سه ماهه نخست سال 1401 بیش از 9 میلیون تن کالا به ارزش 4 میلیارد و 806 هزار دلار از گمرکات استان هرمزگان به خارج از کشور صادر شده است.

وی عمده کالاهای صادراتی را فلزات معمولی و مصنوعات آن، مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد و همچنین محصولات صنایع شیمیایی یا صنایع وابسته به آن، محصولات معدنی و … عنوان کرد. این کالاها به کشورهای امارات متحده عربی، چین، عمان، ترکیه و هند صادر شده‌اند.

سعیدی در جهت تسهیل انجام تشریفات گمرکی صادرات کالا با تاکید بر موقیعیت خاص منطقه افزود: موضوعات مطروحه از جانب فعالان اقتصادی حتما مورد بررسی قرار می‌گیرد و با همکاری و تعامل سازنده سازمان‌های مرتبط با امر صادرات روند رو به رشد کالاهای صادراتی را تسهیل خواهیم کرد.

گفتنی است فعالان اقتصادی و صادر کنندگان از جمله مشکلات خود در برنامه‌ریزی بلندمدت صادرات کالا را عدم آزمون و تعیین ماهیت کالاهای صادراتی خود در آزمایشگاه‌های تحت پوشش سازمان ملی استاندارد استان دانسته‌اند. آن‌ها خواهان رفع مشکل و پایلوت شدن  آزمایشگاه‌های استان هستند چرا که این امر را موجب اطاله روند صادرات و توقف کالاهای صادراتی می‌دانند.

همچنین تعدد بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره از سوی مراجع زیربط در خصوص صادرات کالا موجب عدم برنامه‌ریزی بلندمدت صادرکنندگان برای بازارهای هدف خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر