سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتبه ۳۸ درصد مشترکان برق پاداش صرفه جویی تعلق گرفت

به ۳۸ درصد مشترکان برق پاداش صرفه جویی تعلق گرفت

طبق اعلام وزیر نیرو، دولت به عهد خود وفا کرده و در قبوضی که از ابتدای خردادماه تاکنون صادر شده برای حدودا ۳۸ درصد مشترکان برق پاداش صرفه جویی در نظر گرفته شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی‌‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو ضمن اعلام بهره مندی مشترکان برق از پاداش صرفه جویی، اظهار داشت: روز گذشته حداکثر میزان تولید و مصرف را با رقم 68 هزار و 107 مگاوات در کشور شاهد بودیم که این رقم نسبت به سال گذشته 9 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی مهم‌ترین علت موفقیت صنعت برق را تا امروز، همکاری مشترکان برق دانست و گفت: از بین قبوضی که از ابتدای خردادماه تاکنون صادر شده حدودا 38 درصد مشترکان پاداش صرفه‌جویی دریافت کردند. یعنی این مقدار از مشترکان توانسته‌اند مصارف خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند.

وزیر نیرو با اشاره به تدابیر دولت سیزدهم برای جلوگیری از خاموشی‌ها، گفت: در بخش تعمیرات و توسعه نیروگاه‌ها برنامه‌ریزی دقیقی انجام شد تا بتوانیم برق مورد نیاز را برای مصرف‌کنندگان تأمین کنیم.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از 6 هزار مگاوات ظرفیت جدید وارد مدار شده است، ادامه داد: تعمیرات نیروگاهی در یک برنامه‌ریزی منسجم تا پایان اردیبهشت‌ماه به اتمام رسید و تمام نیروگاه‌ها به مدار تولید بازگشتند.

محرابیان از مشترکان برق برای استمرار صرفه‌جویی و مدیرت مصرف برق دعوت به عمل آورد و اظهار امیدواری کرد که بتوانیم با این سطح از همکاری، تابستانی با کمترین مشکلات را سپری کنیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر