سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیافزایش قیمت سی ان جی برای مصرف کنندگان نیست

افزایش قیمت سی ان جی برای مصرف کنندگان نیست

طبق گفته سرپرست گازرسانی شرکت ملی گاز، تعیین قیمت ۵۷۰ تومان به ازای هر مترمکعب سی ان جی به معنای تغییر قیمت برای مصرف‌کنندگان نیست و تنها برای کارمزد جایگاه داران اعلام شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، سیدجلال نورموسوی در خصوص افزایش قیمت سی ان جی اظهار کرد: همسو با اصلاح نرخ کارمزد جایگاه‌داران و با توجه به هزینه مترتب بر آن‌ها، امسال نیز پس از دریافت مجوزهای لازم از دولت، افزایش میانگین ۴۵ درصدی در نرخ کارمزد سی‌ان‌جی، تصویب و لازم‌الاجرا شد.

وی ادامه داد: بر این اساس، هزینه گازبها از ۴۵۳ تومان به ۵۷۰ تومان افزایش یافت که البته این افزایش قیمت سی ان جی به منزله تغییر نرخ گاز خودروهای گازسوز نیست. یعنی آن‌ها با همان نرخ پیشین، یعنی ۴۵۳ تومان گاز را دریافت می‌کنند.

به گفته سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، مابه‌التفاوت این رقم را دولت به جایگاه‌داران پرداخت خواهد کرد.

براساس این گزارش، پیرو مصوبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱ دولت درباره تعیین کارمزد جایگاه‌های عرضه سی ان جی، تعیین قیمت ۵۷۰ تومان برای هر مترمکعب سی‌ان‌جی، به هیچ عنوان به معنای تغییر قیمت برای مصرف‌کنندگان نخواهد بود. بلکه فقط برای نحوه محاسبه کارمزد جایگاه‌داران اعلام شده است. بنابراین مابه‌التفاوت قیمت کنونی سی ان جی یعنی ۴۵۳ تومان تا رقم اعلام شده را دولت می‌پردازد. به این ترتیب افزایش قیمت سی ان جی برای مصرف‌کنندگان نخواهد بود و آن‌ها با همان رقم پیشین ۴۵۳ تومان به ازای هر مترمکعب، گاز را دریافت خواهند کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر