سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیعملکرد ضعیف دولت های یازدهم و دوازدهم در ایجاد اشتغال خالص

عملکرد ضعیف دولت های یازدهم و دوازدهم در ایجاد اشتغال خالص

با بررسی آمار اشتغال در کشور از سال ۱۳۸۴ تاکنون به این نتیجه می‌رسیم که دولت‌های نهم و دهم ۲.۷ میلیون اشتغال خالص ایجاد کردند اما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم فقط ۱.۵ میلیون اشتغال خالص ایجاد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، دولت‌های یازدهم و دوازدهم در ایجاد اشتغال خالص عملکرد ضعیفی داشتند. در بهار ۱۳۸۴ که فصل پایانی عملکرد دولت هشتم بود، تعداد جمعیت شاغلان کشور ۱۹٬۴۰۴٬۵۷۹ نفر بود که این تعداد در بهار ۱۳۹۲ و در پایان دولت دهم به  ۲۲٬۱۷۱٬۷۲۴ میلیون نفر رسید.

بر این اساس، در هشت سال دولت‌های نهم و دهم بر میزان خالص شاغلان در کشور ۲٬۷۶۷٬۱۴۵ نفر افزوده شد. خالص شغل ایجاد شده از کم‌ کردن تعداد بیکارشدگان جدید از تعداد شاغلین جدید به دست می‌آید.

این در حالی است که دولت‌های یازدهم و دوازدهم در هشت سال فعالیت خود عملکرد ضعیف‌تری نسبت به دولت‌های نهم و دهم بر جای گذاشتند؛ چراکه در بهار ۱۴۰۰ تعداد جمعیت شاغل در کشور به ۲۳٬۶۷۵٬۸۹۴ نفر رسید که افزایش ۱٬۵۰۴٬۱۷۰ نفری شاغلان در کشور در هشت سال دولت حسن روحانی را نشان می‌دهد.

بدین ترتیب میزان رشد اشتغال خالص در دولت‌های یازدهم و دوازدهم نسبت به دولت‌های نهم و دهم، ۴۶ درصد کاهش یافت و از ۲٬۷۶۷٬۱۴۵ نفر به ۱٬۵۰۴٬۱۷۰ رسید. به عبارتی می‌توان گفت دولت روحانی نسبت به دولت احمدی‌نژاد ۱٬۲۶۲٬۹۷۵ خالص شغل کمتری ایجاد کرد.

خالص اشتغال

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر