سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیعدم تعامل و همراهی برخی از دستگاه ها با بدنه تولید در...

عدم تعامل و همراهی برخی از دستگاه ها با بدنه تولید در گیلان

بر اساس اعلام مدیرکل صمت گیلان، عدم تعامل و همراهی برخی از دستگاه‌های مرتبط، با بدنه تولید در استان محرز است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، تیمور پورحیدری در حاشیه بازدید از وضعیت دو شرکت نساجی با سابقه در گیلان  گفت: آنچه در بازدید از شرکت‌ها و شنیدن مشکلات این واحدها در این مدت کوتاه دریافتم عدم تعامل و همراهی برخی از دستگاه‌های مرتبط، با بدنه تولید در گیلان است و اثر تحریم‌های بیرونی کمتر از چیزی است که تصورش را می‌کنیم.

وی از فشار مضاعف تأمین اجتماعی بر اخذ جریمه بدهی معوقی که پرداخت شده به عنوان یک ظلم به تولید سخن گفت و تشریح کرد: بر اساس مشکلات قبلی ناشی از رکود و تعطیلی کارخانه در سنوات خیلی قبل، ایران برک؛ دچار بدهی اندکی به بیمه تأمین اجتماعی شد که اصل آن را پرداخت کرده است. ولی همچنان هر چه سود تولید آن است به جای بروزرسانی و جان گرفتن تولیدات؛ به عنوان سود مکرر جرائم سنواتی، هرساله به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش اشتغال کارخانه تا  ۳۰۰ نفر در انتظار حذف جریمه تأمین اجتماعی است، افزود: در زنجیره تولید این شرکت نیاز مبرم به نصب دو دستگاه مدرن ترسیم شده است. ولی به جای خرید و نصب ماشین آلات مذکور و اشتغال آفرینی تا سقف ۳۰۰ نفری، باید تاوان سود جریمه چند ۱۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی را بپردازد.

پورحیدری در ادامه این بازدید گفت: شرکت ایران برک تنها تولید کننده نخ فاستونی در شمال کشور به حساب می‌آید و ما برای رفع مشکل این شرکت از طریق کارگروه رفع موانع تولید استانی و کشوری اقدام خواهیم کرد؛ ولی سوال اینجاست آیا این رویکرد تامین اجتماعی، همگامی با تولید است!؟

مدیرکل صمت گیلان همچنین از خطوط تولید شرکت ایران پوپلین بازدید کرد و گفت: این شرکت نیز یکی از شرکت‌های صاحب نام و مطرح استان به شمار می‌رود و ظرفیت تولید آن روز به روز در حال بهبود و افزایش است. پارچه‌های بسیار باکیفیتی در این شرکت تولید می‌شود که به عنوان نمونه می‌توان به تولید پارچه‌های ضد آب در کاربرد نظامی اشاره کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر