سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشامروز آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

امروز آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی دوره بهار امسال و پرداخت مالیات متعلقه مشمولان نظام مالیات بر ارزش افزوده امروز ( ۲۶ تیرماه) به پایان می‌رسد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیمی است که بر تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین وضع می‌شود.

قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۳۸۷ به صورت آزمایشی تصویب و هر ساله در بودجه تمدید شد. تا اینکه برای بودجه سال ۱۳۹۹  این قانون تا مهرماه آن سال اعتبار داشت اما در آبان ماه سال ۱۳۹۹ تا زمان تصویب و لازم الاجرا شدن لایحه اصلاح و دائمی شدن این قانون، توسط مجلس شورای اسلامی به مدت یک سال تمدید گردید.

پس از این، قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده در اوایل خرداد سال گذشته مورد تصویب قرار گرفت و در تیرماه نیز به رئیس جمهوری ابلاغ شد که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی اجرای این قانون از ۱۳ دی ماه سال گذشته آغاز شده است.

اما در این زمینه، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که تا زمان راه‌اندازی سامانه مؤدیان، نحوه ارائه اظهارنامه مالیاتی و رسیدگی به آن‌ها، حسب مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷ است. بر اساس اعلام وزیر اقتصاد، سامانه مودیان در هفته جاری رونمایی خواهد شد.

در این بین، مؤدیان مالیاتی باید حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مالیات مربوطه در این زمینه را بپردازند. طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار سال ۱۴۰۱ و پرداخت مالیات متعلق، تا پایان امروز (۲۶ تیرماه) است.

بنابراین، برای بهره‌مندی از مزایای پیش‌بینی شده در قانون و جلوگیری از جرائم قانونی مربوطه باید  تا تاریخ مذکور، اقدام لازم را برای ارائه اظهارنامه خود را از طریق سامانه my.tax.gov.ir  انجام دهند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر