دوشنبه, مهر 11, 1401
23.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیدر انتظار کاهش قیمت برنج

در انتظار کاهش قیمت برنج

طبق اعلام مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت، قیمت برنج رو به کاهش بوده و با توجه به نزدیک شدن به زمان برداشت می توان به کاهش بیشتر قیمت برنج امیدوار بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، مسعود اسدی‌پرور گفت: شهرستان رشت بزرگترین شهرستان برنج‌خیز کشور محسوب می‌شود. قیمت برنج به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد. به این ترتیب هر چقدر عرضه بیشتر باشد قیمت برنج نیز کاهش خواهد یافت.

وی در خصوص کاهش اندک قیمت برنج در روزهای اخیر اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به زمان برداشت برنج باز هم شاهد کاهش بیشتر قیمت این محصول از میزان کنونی خواهیم بود.

اسدی‌پرور ادامه داد: علیرغم کاهش ۳۰ درصدی ذخیره آب در سال جاری، توانستیم سال زراعی را در رشت به خوبی سپری کنیم و در حال حاضر وضعیت شالیزارها در شهرستان بسیار خوب است. پیش بینی می‌شود هفته آینده اولین برداشت برنج در شهرستان رشت رقم بخورد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: تاکنون خوشه دهی در ۲۰ درصد از شالیزارهای شهرستان رشت گزارش شده است و ۴۰ درصد نیز ظهور خوشه های طلایی برنج اعلام شده است.

وی در پایان افزود: امیدواریم در زمان برداشت برنج، قیمت برنج به گونه‌ای باشد که برنجکاران پس از این همه زحمت بتوانند درآمد خوبی به دست آورند. البته یقیناً امسال وضعیت فروش برنج بهتر از سال گذشته خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر