سه شنبه, مهر 4, 1402
20.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتتبعات نامطلوب عدم تخصیص ارز به واردات موبایل

تبعات نامطلوب عدم تخصیص ارز به واردات موبایل

رئیس اتحادیه خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد عدم تخصیص ارز به واردات موبایل را نگران کننده خواند و این موضوع را عامل کمبود عرضه در بازار گوشی‌های همراه در آینده دانست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از 9 صبح؛ احسان‌الدین تقی‌زاده درباره عدم تخصیص ارز به واردات موبایل و وضعیت عرضه و تقاضا در بازار موبایل گفت: از زمانی که تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به بسیاری از کالاها از جمله موبایل حذف شد، شاهد گرانی در قیمت کالاها در بازار موبایل بودیم. بازار موبایل در عرضه کالا هیچ مشکلی ندارد اما از نظر تقاضا با توجه به کاهش قدرت خرید مردم در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد. نوسانات ارزی نیز کاهش رونق در بازار موبایل را به همراه داشته است.

‌وی افزود: به عنوان نمونه ثبت سفارش گوشی‌های آیفون انجام می‌شود اما تخصیص ارز به آن‌ صورت نمی‌گیرد. لذا این کالا به صورت مسافری وارد کشور می‌شود. به همین دلیل در داخل کشور برای این گوشی‌ها خدمات پس از فروش نداریم. عدم ارائه خدمات پس از فروش و همچنین عدم کنترل استانداردهای لازم واردات موبایل یکی از بزرگترین دغدغه‌های مصرف‌کنندگان محسوب می‌شود.

رئیس اتحادیه خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد گفت: همچنین عدم تخصیص ارز به واردات آیفون که در گذشته با ارز نیمایی صورت می‌گرفت و اکنون با ارز آزاد توسط مسافر انجام می‌شود، موجب افزایش قیمت این کالا شده است.

‌تقی‌زاده ضمن نگرانی نسبت به آینده بازار موبایل بیان کرد: هم‌اکنون واحدهای صنفی فروش تلفن همراه گوشی‌هایی را عرضه می‌کنند که در گذشته تخصیص ارز داشته و وارد کشور شده‌ است.

‌وی خاطرنشان کرد: ما دنبال حل معضل واردات موبایل و تسهیل فرایند آن هستیم و امیدواریم وضعیت صنف تلفن همراه‌ بهبود یابد.

منبع9 صبح
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر