یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهکدام کشور به سریع ترین اقتصاد در حال رشد جهان تبدیل می...

کدام کشور به سریع ترین اقتصاد در حال رشد جهان تبدیل می شود؟

بر اساس اعلام بانک مرکزی هند، این کشور در حال تبدیل شدن به سریع ترین اقتصاد در حال رشد جهان است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بانک مرکزی هند اعلام کرد که اقتصاد هند در برابر مشکلات معکوس جهانی انعطاف‌پذیری خود را حفظ کرده است؛ انتظار می‌رود با رسیدن تورم به اوج اخیر خود در مسیر تبدیل‌شدن به سریع ترین اقتصاد در حال رشد جهان باقی بماند.

طبق اعلام بانک مرکزی هند، احیای اخیر بادهای موسمی جنوب غربی و کشت مجدد این انتظارات را افزایش داد که تقاضای روستایی به زودی با هزینه‌های شهری و تثبیت بهبود جبران خواهد شد.

این بانک افزود که اثرات جانبی پیامدهای ژئوپلیتیکی در چندین بخش قابل مشاهده هستند و سرعت بهبود را کاهش می‌دهند. با وجود این شوک شدید، نشانه‌هایی وجود دارد که قدرت ذاتی اقتصاد را شعله‌ور می‌سازد و آن را در مسیر تبدیل شدن به سریع ترین اقتصاد در حال رشد جهان قرار می‌دهد. اگرچه ممکن است به دلیل ترس از رکود محاصره شده باشد.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی هند گفت: اگر تعدیل قیمت کالاها در هفته‌های اخیر در کنار کاهش فشارهای زنجیره تامین ادامه یابد، بدترین افزایش تورم اخیر به پایان می‌رسد. داده‌های هفته گذشته نشان داد که تورم سالانه مصرف‌کننده هند برای ششمین ماه متوالی به طرز وحشتناکی بالاتر از مرز ۷ درصد و فراتر از محدوده تحمل بانک مرکزی باقی مانده است.

این بانک گفت: اکنون شواهدی وجود دارد که فشارهای زنجیره تامین در سطح جهانی و در هند به اوج خود رسیده است، به طوری که ممکن است منبع اصلی فشارهای تورمی صعودی در حال کاهش باشد.

بانک مرکزی گفت: بدهی خارجی به نسبت تولید ناخالص داخلی کم و در واقع بین مارس ۲۰۲۱ و مارس ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر