سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتافزایش حجم مبادلات ایران و روسیه با گشایش نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل

افزایش حجم مبادلات ایران و روسیه با گشایش نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل

رئیس‌کل بانک مرکزی اظهار داشت: امروز نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل در بازار متشکل ارزی راه‌اندازی شد‌ که امیدواریم توسعه روابط تجاری 2 کشور را به همراه داشته باشد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل در بازار متشکل ارزی ایران امروز در بانک مرکزی گشایش یافت.

علی صالح‌آبادی امروز در مراسم گشایش نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل واحد پول دو کشور ایران و روسیه، گفت: این نماد ارزی در بازار متشکل ارزی گشایش خواهد یافت که سهم مهمی در توسعه روابط تجاری دو کشور ایران و روسیه دارد.

وی گفت: در بازار متشکل ارزی قرار است صادرکنندگان ایرانی که به روسیه کالا صادر می‌کنند و روبل به دست می‌آورند بتوانند ارز صادراتی خود را به نرخ توافقی در بازار متشکل ارزی ارائه کنند. از سوی دیگر، متقاضیان این ارز بتوانند ارز مورد نیاز خود را از این بازار تهیه کنند.

صالح‌آبادی افزود: عمده متقاضیان ارز روبل در بخش خدمات مانند دانشجویان و همچنین واردکنندگان تجهیزات از روسیه هستند. در حال حاضر 5 هزار دانشجوی پزشکی ایرانی در روسیه تحصیل می‌کنند که می‌توانند ارز مورد نیاز خود را از بازار متشکل بگیرند.

وی همچنین ادامه داد: برخی کشورهای آسیای میانه که با روبل معاملات خود را انجام می‌دهند نیز می‌توانند ارز مورد نیاز را به نرخ توافقی از بازار متشکل ارزی تهیه کنند.

رئیس کل بانک مرکزی در پایان اظهار داشت: در جهت پیگیری توافقات سفر رئیس‌جمهور به روسیه و پس از آن سفر رئیس کل بانک مرکزی و توافقاتی که با طرف روسیه انجام شده است، امروز نماد معاملاتی جفت‌ارز ریال-روبل در بازار متشکل ارزی راه‌اندازی شد‌ که امیدواریم توسعه روابط تجاری دو کشور را به ارمغان آورد و باعث افزایش حجم مبادلات ایران با روسیه شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر