یکشنبه, فروردین 6, 1402
9.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیهجوم نفتکش های اروپایی برای بارگیری نفت روسیه

هجوم نفتکش های اروپایی برای بارگیری نفت روسیه

بر اساس گزارش نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال، با توجه به افزایش شدید عرضه سوخت از روسیه به کشورهای آسیایی، نفتکش‌های اروپایی نیز پیش از اعمال ممنوعیت خرید نفت از روسیه، برای بارگیری نفت روسیه هجوم برده‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، وال استریت ژورنال گزارش داد: مالکان نفتکش‌ها در اروپا قصد دارند تا جای ممکن، نفت روسیه را قبل از اعمال تحریم در دسامبر آینده بارگیری کنند.

بر اساس گزارش این روزنامه، با توجه به افزایش شدید عرضه سوخت از روسیه به کشورهای آسیایی، نفتکش‌های اروپایی نیز پیش از اعمال ممنوعیت خرید نفت از روسیه، به قصد بارگیری نفت روسیه هجوم برده‌اند.

در این بیانیه آمده است که مالکان نفتکش های یونانی که نزدیک به یک سوم ناوگان جهانی را در اختیار دارند، حدود نیمی از حجم معمول نفت روسیه را در ماه مه و ژوئن ۲۰۲۲ بارگیری کردند.

بر اساس داده های شرکت بیمه Lloyd’s List Intelligence، در این دو ماه، کشتی‌های یونانی ۱۵۱ سفر به بنادر روسیه در دریای سیاه و بالتیک داشته‌اند اما در سال قبل ۸۹ سفر بوده است.

افزایش تقاضا برای نفت از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، نرخ حمل و نقل برای نفتکش‌های متوسط ​​را به حدود ۴۰ هزار دلار در روز رسانده که در ژانویه ۲۰۲۲ ۱۰ هزار دلار بوده است.

صاحبان نفتکش‌های بزرگ اروپایی می‌گویند که شاید تحریم‌ها آن‌ها را مجبور به توقف موقت دریانوردی برای حدود یک سوم ناوگان خود کند. اما تقاضای بالای جهانی برای سوخت دیر یا زود این کشتی‌ها را مجبور خواهد کرد دوباره به راهی دریا شوند.

پس از آغاز عملیات روسیه در اوکراین، غرب فشار تحریم‌ها را بر مسکو افزایش داد و برخی کشورها از مسدود شدن دارایی‌های روسیه و همچنین برندهای روسیه خبر دادند.

اتحادیه اروپا  شش بسته تحریمی از جمله ممنوعیت زغال سنگ و نفت روسیه را اعمال کرده است. اما واقعیت نشان داده که این مسئله برای خود غرب مشکل ساز خواهد شد؛ زیرا منجر به افزایش شدید تورم و قیمت مواد غذایی و گازوئیل شده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر