دوشنبه, خرداد 15, 1402
25.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشابطال مصوبه حق مسکن کارگران و افزایش حقوق بازنشستگان

ابطال مصوبه حق مسکن کارگران و افزایش حقوق بازنشستگان

مصوبه حق مسکن ۵۵۰ هزار تومانی کارگران و مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی توسط رئیس مجلس مغایر با قانون دانسته و ابطال شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، حمید حاج اسماعیلی – فعال کارگری – ضمن تایید این خبر گفت: ریاست مجلس شورای اسلامی نظر کمیسیون تطبیق مقررات مجلس در خصوص عدم دخالت دولت در مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان را که به تصویب شورای عالی کار و به تبع آن هیات امنای سازمان تامین اجتماعی رسیده بود و همچنین مصوبه شورای عالی کار در خصوص افزایش حق مسکن کارگران را به دلیل مداخله دولتی ابطال کرد و آن را خلاف قانون تشخیص داد.

وی گفت: با ابطال این مصوبه، حق مسکن کارگران به همان رقم ۶۵۰ هزار تومان بازگشت که در شورای عالی کار تصویب شده بود. در خصوص مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران نیز دولت یا باید مصوبه را تایید کند یا اینکه مصوبه را به سازمان تامین اجتماعی برای اصلاح برگرداند.

به گفته حاج اسماعیلی، این رویداد از نظر قانونی برای کارگران و بازنشستگان و مراجع حاکمیتی و قانونی در کشور موفقیت بزرگی به حساب می‌آید و مجلس به وظیفه ذاتی خود در این خصوص عمل کرده است.

افزایش حقوق بازنشستگان

حق مسکن کارگران

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر