سه شنبه, خرداد 16, 1402
20.8 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتامضای موافقت نامه تجارت آزاد ایران با اوراسیا تا ۳ ماه آینده

امضای موافقت نامه تجارت آزاد ایران با اوراسیا تا ۳ ماه آینده

به گفته یک مقام مسئول، موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا پس از تایید مقامات ۶ کشور تا سه ماه آینده به امضا می‌رسد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، میرهادی سیدی در کارگاه بین‌المللی آموزش تجارت با فدراسیون روسیه اظهار داشت: امضای موافقت نامه تجارت آزاد ایران با اوراسیا اهمیت بسیاری دارد. تا سه ماه آینده موافقت‌نامه تجارت آزاد به مرحله امضا می‌رسد که زیرساخت مهمی در مبادلات تجاری به حساب می‌آید و بر اساس آن ۸۰ درصد تعرفه‌های گمرکی بین ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا صفر خواهد شد.

مشاور امور بین‌الملل و توافقنامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران افزود: برای افزایش تجارت با پنج کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا باید از همین امروز تجار و فعالان اقتصادی تمهیدات خود را برای استفاده از این فرصت به کار ببندند. باید توجه داشت که ۵۰ درصد تجارت امروز جهان بر اساس موافقت‌نامه‌ها با تعرفه اندک صورت می‌گیرد. ایران با سهم ۵ درصدی در این بخش شکاف بزرگی با جهان ایجاد کرده است اما امضای موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اوراسیا می‌تواند آن را پوشش دهد.

سیدی تاکید کرد: تولید در جهان امروز، تهیه مواد اولیه از کشورهای مختلف جهان را شامل می‌شود؛ برای دستیابی به آن نیاز به تسهیل روابط وجود دارد که در این مسیر موافقت‌نامه‌ها بسیار کمک‌کننده خواهند بود.

وی گفت: بازار ۱۸۰ میلیون نفری اوراسیا ظرفیت بسیار عظیمی برای ایران فراهم می‌کند که می‌توانیم از آن بهره‌مند شویم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر