در یازدهمین اپیزود معرفی کتاب، این هفته به سراغ کتاب رهبر حرفه ای اثر کریستینا آزبورن با ترجمه وحید دهقان رفته ایم. کریستینا آزبورن سعی دارد با توجه به ویژگی‌های مدیریتی و رهبری از شما یک شخصیت موفق در محیط سازمانی و کاری پرورش دهد.

شاید شما هم مدت‌هاست مدیریت و اداره سازمان یا کسب و کاری را برعهده دارید، اما به تازگی این وظیفه برای شما مشکل شده است. به احتمال زیاد با مسائلی مواجه شده‌اید که چه بسا در سِمت‌های پیشین کمتر با آن‌ها روبه رو بوده‌اید یا چندان برایتان حائز اهمیت نبوده است.

ممکن است در حوزه تخصصی خود فردی حرفه‌ای و کارآزموده باشید اما در مقام مدیر و رهبر به مهارت‌های تازه‌ای نیاز پیدا خواهید کرد که شاید در نگاه اول فکر کنید به طور طبیعی از آن فنون و مهارت‌ها و دانش مربوط به آن‌ها به قدر لازم و حتی کافی برخوردار هستید. اما در برخورد با چالش‌ها در رهبری اعضای تیم خود و برقراری ارتباط موثر با آن‌ها دچار مشکل خواهید شد و پی می‌برید که آموختن دانش کسب و کار مهارت در این زمینه‌ها نه تنها مهم، بلکه واجب است.

این آگاهی احتمالاً شما را به این نتیجه می‌رساند که برای دستیابی به تحول و تعالی حرفه‌ای، دانش و مهارت‌های تخصصی به روزی که دارید به طور کامل لازم است اما برای رسیدن به موفقیت کافی نیست.

با همراهی این اپیزود و معرفی کتاب رهبر حرفه ای، شما متوجه خواهید شد که به چه مهارت های ضروری پایه ای نیاز دارید تا به یک رهبر قهار تبدیل شوید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید