پنجشنبه, شهریور 30, 1402
21.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیبیش از ۳۲۸ هزار گیلانی در کسب و کارهای صنفی اشتغال دارند

بیش از ۳۲۸ هزار گیلانی در کسب و کارهای صنفی اشتغال دارند

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اشتغال ۳۲۸ هزار نفر در کسب و کارهای صنفی، از فعالیت بیش از ۱۳۱ هزار واحد صنفی در گیلان خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، تیمور پورحیدری در نشست با فعالان کسب و کارهای صنفی و تجاری گیلان گفت: بیش از ۳۲۸ هزار نفر در کسب و کارهای صنفی اشتغال دارند و بیش از ۱۳۱ هزار واحد صنفی فعال در گیلان وجود دارد.

وی افزود: تأمین اقلام اساسی و قابل عرضه این واحدهای صنفی در مبادی رسمی توسط ۱۷۶ شرکت پخش در استان انجام می‌گیرد که این زنجیره را تکمیل می‌کند.

پورحیدری با اشاره به اینکه هیئت رئیسه اتاق‌های صنفی و بازاریان در اجرای مردمی سازی توزیع یارانه‌ها نقش بسزایی داشتند، عنوان کرد: در تنظیم و تعادل بازار و برون رفت از التهابات ناشی از طرح بزرگ اقتصادی دولت اصناف و کسبه در خط مقدم طرح بودند.

رئیس سازمان صمت گیلان افزود: در آینده نزدیک، شهرک صنفی خدمات خودرویی در استان احداث می‌شود. این شهرک با هدف ساماندهی صنوف خودرویی به صورت مجموعه کامل در خارج از شهر رشت ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: گیلان استانی پیشتاز در بحث ثبت شناسه کالا، سامانه پاسخگویی ۱۲۴ و تأمین زنجیره مالی در کل کشور است.

پورحیدری در پایان از راه اندازی یک شهرک فناوری و شهرک نساجی در شمال کشور در محل فعلی شرکت صنایع پوشش خبر داد و گفت: راه اندازی این دو واحد تا حد قابل توجهی به انتظار و مطالبات مردم و مسئولین در حوزه اشتغال پاسخ خواهد داد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر