جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشاحداث بیش از ۱.۳ میلیون واحد مسکونی برای اجرای قانون جهش تولید...

احداث بیش از ۱.۳ میلیون واحد مسکونی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن

به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس، یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد مسکونی جهت اجرای قانون جهش تولید مسکن توسط راه و شهرسازی در حال احداث است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، احمد دنیامالی درباره نظارت کمیسیون عمران مجلس بر اجرای قانون جهش تولید مسکن اظهار داشت: هدف از این قانون ساخت یک میلیون مسکن در هر سال است که تأمین منابع این قانون بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: در سال نخست اجرای قانون 360 هزار میلیارد منابع برای آن پیش‌بینی شد. مجلس شورای اسلامی از عملکرد مجموعه‌های مسئول در اجرای قانون جهش تولید مسکن به‌ویژه سازمان برنامه و بودجه رضایت ندارد.

دنیامالی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی اقدامات خوبی را در اجرای قانون جهش تولید مسکن انجام داده است خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمارهای واصله یک میلیون و 360 هزار واحد مسکونی تاکنون توسط راه و شهرسازی در حال آماده‌‌سازی است و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

وی در مورد نشست هفته گذشته کمیسیون عمران با وزیر راه و شهرسازی و نیرو توضیح داد: در این جلسه وزیر نیرو، وزیر راه و شهرسازی و فرماندهان قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) حضور داشتند. برای محرومیت‌زدایی آب روستایی پروژه بزرگی توسط وزارت نیرو تعریف شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین پروژه‌ اعظمی در بخش راه روستایی برای وزارت راه و شهرسازی تعریف شده است. برای ترمیم راه‌های عشایری اعتبارات خوبی در بودجه امسال دیده شده و اقدامات در حال انجام است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در مورد روند انتقال آب آشامیدنی به روستاهای غرب انزلی گفت: اکثر روستاهای غرب انزلی آب خود را از آب چاه تأمین می‌کنند. طبق پیشنهادی که دادیم بنا شد یک خط لوله از انزلی به سنگاچین برده شود.

دنیامالی با بیان اینکه اکنون از 17 کیلومتر بیش از 3.5 کیلومتر این خط لوله در محل کار شده است ابراز داشت: تا پایان امسال این 17 کیلومتر خط لوله تعبیه می‌شود و در اقدام بعدی برای حل مشکل آب شرب روستاها یک مخزن 500 هزار متری در سنگاچین احداث خواهد شد.

وی در تشریح آخرین اقدامات جهت احداث سایت تصفیه‌خانه شرق انزلی اظهار داشت: تصفیه‌خانه 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات خارجی آن خریداری شده است. پیمانکار جدیدی برای پروژه انتخاب شد و امیدواریم تا پایان سال این تصفیه‌خانه به مدار بیاید.

دنیامالی با بیان اینکه مشکل اکنون، ایستگاه پمپاژ و خطوط لوله بوده و 150 میلیارد تومان برای این بخش نیاز داریم. این پروژه مشکل اعتباری ندارد و مشکل احداث تصفیه‌خانه‌ها هماهنگی بین بخشی استانی و ملی است زیرا بروکراسی‌های سنگین دائماً زمان و هزینه‌ بسیاری را از ما می‌گیرد.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در مورد درباره آثار اقدامات انجام شده برای احیای تالاب انزلی اذعان داشت: برای احیای تالاب انزلی حدود 2 سال پیش منابعی در قالب یک پروژه 7 ساله پیش‌بینی شد و 2 هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه به دستگاه‌ها ‌اختصاص یافت.

وی افزود: مشکل احیای تالاب منابع نیست بلکه همه دستگاه‌ها باید در کنار هم اقدامات مربوط به احیای تالاب را انجام دهند. هر چقدر تراز تالاب کاهش یابد تکثیر سنبل آبی نیز بیشتر می‌شود. زمانی رویش آزولا در تالاب یک تهدید بود و بعد متوجه شدند می‌توان آن را به عنوان‌ خوراک دام مورد استفاده قرار داد.

دنیامالی ادامه داد: اکنون مطالعاتی بر روی گیاه مهاجم سنبل آبی در حال انجام بوده و ماشین‌آلاتی برای جمع‌آوری این گیاه در حال ساخت است. تراز آب دریای خزر و تالاب کاهش یافته و این پسرفت با سرعت زیادی در حال رخ دادن است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حوزه آبریز دریای خزر نیز با مشکلات جدی مواجه است که وزارت خارجه این مسئله را پیگیری می‌کند، گفت: پیشنهاد بنده به رئیس جمهور انتخاب نماینده ویژه دریای خزر برای حل مشکلات حقوقی خزر و پیگیری مشکلات تالاب بود.

وی درباره ساماندهی حریم تالاب اظهار داشت: وزارت نیرو سال 93 اقداماتی را برای ساماندهی حریم تالاب انجام داد که بسیار نسنجیده بود. با این کار کل روستاها در حریم تالاب انزلی قرار گرفتند. از این رو در گام نخست رفع حرایم، 2 هزار هکتار از روستاها از حریم تالاب خارج شد.

دنیامالی در مورد برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه تجارت دریامحور و گردشگری در بندرانزلی با اشاره به اینکه در این بخش کوتاهی‌های زیادی داریم عنوان کرد: در شمال کشور بندرهایی نظیر بندرانزلی، فریدون‌کنار، نوشهر، کاسپین و آستارا با ظرفیت 35 میلیون تن وجود دارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از این 35 میلیون تن سال گذشته بنادر تنها حدود 7 میلیون تن تجارت داشتند. با توجه به تحریم روسیه و ظرفیت اوراسیا باید اقدامات بهتری انجام گیرد و در حوزه گردشگری نیز به طور کل اقداماتی انجام نشده است.

وی در مورد اقدامات انجام شده جهت حل مشکلات ورزشگاه سیروس قایقران انزلی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی با سرعت در این بخش در حال انجام است گفت: استادیوم انزلی رونمایی جدیدی خواهد داشت و هواداران ملوان بازی‌های نخست را در بندرانزلی تماشا می‌کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر