یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهاستارت آپلزوم مشارکت استارتاپ ها و فعالین دانش بنیان در قانون نویسی

لزوم مشارکت استارتاپ ها و فعالین دانش بنیان در قانون نویسی

به اعتقاد رییس کمیته دانش بنیان مجلس، کسانی که در زمینه استارتاپ ها و اقتصاد دانش بنیان فعال هستند، باید خودشان در نوشتن قاعده شریک باشند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، مجتبی توانگر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی ضمن تأکید بر مشارکت استارتاپ ها و فعالین دانش بنیان در قانون نویسی، گفت: در آینده کشور محور اصلی حکمرانی در فضای مجازی می‌شود. هر چرخه‌ای را اگر موضوع اقتصادی اش را تعریف نکنیم، رو به مرگ خواهد رفت. مثلاً در مورد پیامرسان‌های داخلی این موضوع را می‌توان مشاهده کرد.

توانگر در ادامه خاطرنشان کرد: قانون نویسی را باید مردمی کرد. استارتاپ ها و فعالین دانش بنیان باید خودشان در نوشتن قاعده شریک باشند، وگرنه آن چیزی که سیاستگذار در کنج پستوی خود می‌نویسد، اعتراض خیلی‌ها را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال می‌توان به طرح صیانت اشاره کرد که اکثر جامعه را ناراحت می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه قانون نویسی مردمی نشده است و فعالین حوزه دانش بنیان خودشان در نوشتن قوانین مشارکت ندارند، گفت: از اول انقلاب اقداماتی مثل جهاد سازندگی، بسیج مردمی و… از ابتکارات و از هوشمندی امام بوده است که مردم را در صحنه مشارکت داد. در حال حاضر هم به نظر می‌آید گروه‌های مردمی مثل گروه‌های جهادی می‌توانند در قانون نویسی کمک کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر