سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتجزئیات قرارداد صادرات برق ایران به عراق

جزئیات قرارداد صادرات برق ایران به عراق

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت برق عراق، به موجب قرارداد راهبردی بغداد با تهران در بخش انرژی، عراق به مدت 5 سال ۴۰۰ مگاوات برق از ایران خواهد گرفت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت برق عراق با ارائه توضیحی درباره جزئیات توافق راهبردی صادرات برق ایران به عراق، گفت: این توافق دو هدف واردات برق از ایران و بهبود ولتاژ آن را محقق می‌کند.

«احمد موسی» سخنگوی وزارت برق عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) افزود: با طرف ایرانی قرارداد پنج ساله برای تامین ۴۰۰ مگاوات برق از طریق خطوط ایران منعقد کردیم.

وی ادامه داد: امضای این قرارداد به دنبال پرداخت بدهی گاز به ایران و بر اساس مصوبه هیات وزیران عراق صورت پذیرفت. هدف از این قرارداد نه تنها تامین برق۴۰۰ مگاوات برق بلکه بهبود ولتاژ و درمان افت آن است؛ به نحوی که به افزایش ساعات پردازش کمک خواهد کرد.

موسی افزود: عراق با هدف دستیابی به توافق، خطوطی را به طور همزمان با طرف ایرانی مرتبط کرده است که پیش تر هم تا سقف ۱۲۰۰ مگاوات برق تولید می‌کرده است.
این مسئول عراقی با بیان اینکه توافقنامه مذکور براساس پرداخت هزینه و متناسب با نیاز عراق است، توضیح داد: پرداخت‌ ما به ایران متناسب با بهای انرژی، زمان اوج مصرف و نیاز وزارتخانه برق عراق خواهد بود. یعنی ممکن است در مواقع غیر اوج مصرف، عراق نیازی به این برق نداشته باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر