پنجشنبه, شهریور 30, 1402
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتثبت نام برای انتخاب صادرکنندگان نمونه آغاز شد

ثبت نام برای انتخاب صادرکنندگان نمونه آغاز شد

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، نام نویسی برای انتخاب صادرکنندگان نمونه سال ۱۴۰۱ آغاز شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، ثبت نام انتخاب صادرکنندگان نمونه ملی در سال ۱۴۰۱ در وبگاه رسمی سازمان توسعه تجارت ایران آغاز شده است. بنابراین صادرکنندگان با مراجعه به این وبگاه می‌توانند فرم‌های لازم جهت ثبت‌نام را به صورت آنلاین تکمیل کنند.

با توجه به اینکه در تقویم رسمی کشور ۲۹ مهرماه به عنوان روز (ملی) صادرات نامگذاری شده است و طبق مصوبه هیأت وزیران، سازمان توسعه تجارت ایران موظف است هر سال با تشکیل کارگروه ویژه مرکب از نمایندگان بانک مرکزی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران، وزارت جهاد کشاورزی، گمرک ج.ا.ایران، سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به تعیین شاخص‌های ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان نمونه ملی و معرفی آن در روز ملی صادرات اقدام کند، فرایند ثبت نام از صادرکنندگان آغاز شده است.

سامانه ثبت نام متقاضیان در پرتال رسمی سازمان توسعه تجارت ایران به نشانی tpo.ir/expo۱۴۰۱ فعال است. صادرکنندگان تا تاریخ ۵  مرداد  فرصت دارند تا فرایند ثبت نام در این رویداد ملی را انجام دهند.

مهمترین شاخص‌های انتخاب صادرکنندگان نمونه در هر گروه، آمار صادرات و رشد آن، تنوع بازارهای هدف صادراتی، نام و نشان تجاری و کیفیت کالای صادراتی، سطح فناوری و ارزش افزوده محصولات صادراتی، حضور در کنسرسیوم های صادراتی، اشتغال مولد و دائمی و مهارت های فنی و تخصصی بنگاه‌های صادراتی در حوزه بازاریابی و صادرات است.

در سال جاری بیش از هفتاد گروه کالایی و خدماتی در زیرمجموعه‌های کشاورزی و صنایع غذایی، محصولات صنعتی، معدنی، خدمات فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و… به رقابت می‌پردازند. در نهایت با توجه به تعداد متقاضیان و عملکرد صادراتی سال ۱۴۰۰ در گروه‌ها، حداکثر ۵۰ صادرکننده نمونه ملی انتخاب خواهند شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر