یکشنبه, مهر 2, 1402
23.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهدرخواست کاهش رقم بازپرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن

درخواست کاهش رقم بازپرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن

به اعتقاد یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در صورت عدم کاهش رقم بازپرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن، نمی توان انتظار داشت که مورد استقبال مردم قرار گیرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، اسماعیل حسین زهی درباره روند ساخت مسکن در کشور، گفت: قانون جهش تولید مسکن گامی بلند برای ساماندهی بازار مسکن بود که از سوی مجلس برداشته شد. بر اساس این قانون باید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود. دولت نیز قول داده که تا پایان امسال ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را تحویل دهد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار کرد: ثبت نام برای دریافت این واحدهای مسکونی آغاز شده است. اما به دلیل بالا بودن رقم بازپرداخت تسهیلات، چندان از آن استقبال نکرده‌اند. قرار شده تا رایزنی‌هایی صورت گیرد تا مبلغ بازپرداخت اقساط کاهش یابد. انتظار می‌رود در بحث بازپرداخت تسهیلات، دولت گامی بردارد تا مردم توان پرداخت آن را داشته باشند. اگر رقم تسهیلات قانون جهش تولید مسکن کاهش پیدا نکند قطعا مورد استقبال مردم قرار نخواهد گرفت چراکه مردم توان پرداخت آن را ندارند.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث تامین زمین برای ساخت مسکن گام‌های خوبی هم در استان ها و هم در شهرستان ها برداشته شده است، تصریح کرد: قرار شده تا وزارت راه و شهرسازی سامانه ای را راه اندازی کند تا پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای مسکونی در هر استان و شهرستان در آن مشخص شود. در این سامانه می‌توان به صورت روزانه مراحل اجرای پروژه را نظارت کرد.

حسین زهی در پایان خاطرنشان کرد: اگر واحدهای مسکونی در موعد مقرر ساخته شود می‌توان با جهش قیمت‌ها در حوزه مسکن مقابله کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر