سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمهلت یک ماهه سازمان امور مالیاتی برای پرداخت مالیات واحد‌های مسکونی لوکس

مهلت یک ماهه سازمان امور مالیاتی برای پرداخت مالیات واحد‌های مسکونی لوکس

سازمان امور مالیاتی اطلاعیه‌ای در مورد مالیات بر واحد‌های مسکونی خالی صادر کرد که بر اساس آن، اشخاص مشمول برای پرداخت مالیات حداکثر یک ماه فرصت دارند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، پیرو اعلام مالیات واحد‌های مسکونی لوکس در اجرای حکم بند (خ) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، برگ اجرایی وصول مالیات مذکور برای مالکان واحد‌های یاد شده که تاکنون نسبت به پرداخت مالیات متعلق اقدام نکرده‌اند، صادر و از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir به آن‌ها ابلاغ و از طریق پیامک نیز اطلاع رسانی شده است. بنابراین اشخاص مشمول حداکثر یک ماه فرصت دارند با مراجعه به درگاه مذکور اقدام لازم را برای پرداخت مالیات انجام دهند.

بنا به اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، در صورت عدم پرداخت مالیات واحد‌های مسکونی لوکس در موعد مقرر، از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال اعم از منقول و غیر منقول نسبت به وصول مالیات و ده درصد آن به عنوان هزینه اقدام خواهد شد.

همچنین مؤدیان معترض به مالیات اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی می‌توانند در سامانه مذکور با ثبت “عدم پذیرش ” مراتب اعتراض خود را اعلام کنند تا به اعتراض آن‌ها رسیدگی شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر