جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیحمایت از تولید تنها راه ایجاد اشتغال است

حمایت از تولید تنها راه ایجاد اشتغال است

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: همه طرح‌های اشتغال زایی سال‌های قبل با شکست مواجه شده و فکر می‌کنیم با پول دادن، می‌توان اشتغال ایجاد کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، بیرانوند معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش تقدیر از کارآفرینان نمونه استان تهران گفت: در دولت سیزدهم با تدابیر رئیس جمهور، مسئله اشتغال و تولید جزو اولویت دستگاه‌ها قرار گرفته است. سیگنال اصلی این دولت و فعالان اقتصادی حمایت از تولید و اشتغال خواهد بود. شخص رئیس جمهور در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ دو بار جلسه شورای عالی اشتغال را تشکیل داد که در دولت‌های سابق سالی یک بار آن هم نه در سطح رئیس جمهور این اتفاق می‌افتاد.

وی افزود: حل مشکل کارفرما و کارگران در همه سطوح دولت پیگیری می‌شود. وزارت کار از نظر ساختاری وظیفه‌ای در حوزه تولید ندارد بلکه هماهنگ کننده بازار کار است. با این حال درب اتاق مدیران این وزارت به روی کارآفرینان باز است. وظیفه ما پیگیری حل مشکل کارفرمایان است ولو اینکه به وزارت تعاون بازنگردد.

کریمی بیرانوند ادامه داد: حاکمیت نمی‌تواند شغل به وجود آورد. اگر در اقتصاد دخالت کند پایدار نیست. بنابراین اگر طراوتی در بازار کار ایجاد می‌شود توسط کارآفرینان است.

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: مشکل اساسی در اشتغال داریم. یکی اینکه تنظیم کار میان دستگاه‌های مختلف برای ایجاد شغل نداریم که در دولت سیزدهم این مشکل رفع شده و دولت در حال تقسیم کار بین دستگاه‌ها است و این تقسیم وظایف در چهار دهه گذشته در سطح حاکمیت رخ نداده بود.

وی افزود: مشکل بعدی این است که اشتغال را هدف گذاری می‌کنیم نه تولید را. همه طرح‌های اشتغال زایی در سال‌های گذشته تقریباً با شکست مواجه شده است. فکر می‌کنیم با پول دادن، اشتغال به وجود می‌آید. اما چیزی که مشکل بیکاری را حل می‌کند، فقط حمایت از تولید است و هیچ متغیری در اقتصاد نداریم که به اندازه تولید اشتغال زا باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر