شنبه, مهر 1, 1402
22.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتدو درصد از عایدی معادن برای مرمت و نگهداری راه‌ها تخصیص یافت

دو درصد از عایدی معادن برای مرمت و نگهداری راه‌ها تخصیص یافت

بر اساس اعلام مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری، دو درصد از عایدی معادن برای مرمت و راهداری راه‌های منتهی به معادن اختصاص یافت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از  خبرگزاری مهر، فرهاد مهریاری، مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: بار حمل شده از معادن و محل دپوی مصالح ساختمانی یکی از شایع‌ترین موارد ارتکاب تخلفات اضافه بار است که سبب تخریب و آسیب دیدن راه‌ها و ابنیه فنی ناشی از تردد کامیون‌های حامل اضافه بار می‌شود.

وی ادامه داد: سیاست اصلی مجموعه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پیشگیری از وقوع تخلفات و وارد آوردن آسیب به راه‌ها است. قریب به دو سال است که «نهضت برخورد با تخلفات اضافه‌بار معادن» ایجاد شده و در قالب گشت‌های مشترک راهداری، پلیس راه و صمت در استان‌ها با رانندگان متخلف برخورد می‌کنند.

در کنار آن به جهت بازدارندگی و جبران بخشی از هزینه‌های تخریب راه‌ها که ناشی از حمل بار اضافی معادن است، در قانون بودجه پیش بینی شده تا معادن دو درصد از درآمد خود را به منظور بازسازی مسیرهای آسیب دیده در اختیار ادارات کل راهداری قرار دهند. این موضوع در قانون ماده واحده بودجه سال ۱۴۰۱ مصوب و به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز ابلاغ شده است.

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین از اجرای طرح کنترل اضافه‌بار ناوگان حمل و نقل عمومی کالا خبر داد و اظهار کرد: این طرح تنها مختص ناوگان حامل بارهای معادن نبود و تخلفات اضافه بار در کل شبکه‌ها راه‌های موجود را در برمی‌گیرد.

وی افزود: در این طرح که با حضور پرسنل پلیس راه و عوامل راهداری و حمل و نقل اجرا شد، کنترل تخلفات اضافه بار در مقابل پاسگاه‌های پلیس راه و نیز مسیرهای منتهی به معادن و مراکز دپوی مصالح ساختمانی به صورت یک طرح سراسری در دستور کار قرار گرفت.

مهریاری با بیان اینکه طرح مذکور از ۱۱ تا ۱۸ تیرماه اجرا شد، گفت: پس از بررسی بازخوردهای این طرح و بهبود آن در طول سال به دفعات اجرا خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر