دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشبازدید از طرح های زیرساختی منطقه آزاد انزلی از نخستین برنامه های...

بازدید از طرح های زیرساختی منطقه آزاد انزلی از نخستین برنامه های کاری دکتر فرهادی

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در اولین اقدام از طرح‌های زیرساختی منطقه آزاد انزلی بازدید کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از رشت امروز، بازدید از طرح های زیرساختی در حال تکمیل، شروع برنامه‌های کاری دکتر عیسی فرهادی در منطقه آزاد انزلی بود.

بر این اساس مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از طرح ملی اتصال خط ریلی به مجتمع بندری کاسپین که به عنوان یک طرح ملی از آن یاد می‌شود بازدید کرد. در این برنامه کاری علاوه بر معاون و مدیران معاونت فنی، عمرانی سازمان، پیمانکاران و مشاورین طرح گزارش‌هایی از آخرین وضعیت پروژه مزبور ارائه دادند.

بازدید از اسکله رو رو در حال احداث در مجتمع بندری کاسپین و سینی دوار که بخش اتصال خط ریل به اسکله‌های بندر است، بخش دوم این برنامه بود؛ دکتر عیسی فرهادی از فرآیند تکمیل این دو طرح که تکمیل کننده راه آهن هستند دیدار کرده و از نزدیک در جریان روند احداث آن‌ها قرار گرفت.

آخرین بخش از برنامه‌های بازدید میدانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، دیدار از مجتمع بندری کاسپین، پسکرانه و انبارهای روباز و سرپوشیده، سیلوها و مخازن، زیرساخت‌ها و امکانات موجود و در حال احداث در این مجتمع بندری بود. در این دیدارها مشاورین طرح و معاون بندری و حوزه خزر سازمان گزارش‌هایی از روندهای کاری در حال انجام توسط پیمکانکاران، ارائه دادند.

گفتنی است طرح ملی اتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری به عنوان مهمترین طرح زیرساختی منطقه مورد تأکید آیت ا…رییسی رییس جمهور است. با بهره برداری از این طرح و سایر بخش‌های تکمیل کننده یعنی سینی دوار و اسکله رو رو، نه تنها منطقه آزاد انزلی و استان گیلان به بنادر جنوبی کشور متصل می‌شود؛ بلکه زمینه فعال شدن کریدور شمال جنوب و امکان اتصال کشورهای حوزه اوراسیا با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز فرآهم خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر