دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتمدیرکل صمت گیلان: در تولید پوشاک نسبت به برندهای خارجی برتری داریم

مدیرکل صمت گیلان: در تولید پوشاک نسبت به برندهای خارجی برتری داریم

مدیرکل صمت گیلان در حاشیه بازدید از چند واحد صنعتی در منطقه آزاد و شهرک صنعتی انزلی اظهار داشت: در بهره مندی از تکنولوژی تولید انواع پوشاک باکیفیت سرآمد و توانمند هستیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از رشت امروز؛ تیمور پورحیدری به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، طی بازدید از چندین واحد صنعتی از جمله واحدهای تولیدکننده پوشاک در انزلی از نزدیک روند کمی و کیفی محصولات را بررسی و تحلیل کرد.

وی در حاشیه این بازدیدها توانایی و استعداد تولیدکنندگان و متخصصان داخلی در حوزه پوشاک را کم نظیر دانست و عنوان کرد: به جرأت می‌توان گفت از بسیاری از برندهای خارجی برتریم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به وجود توان داخلی برای تولید انواع پوشاک متنوع تاکید کرد: وقتی شرکتی توانایی صادرات چند سال متوالی پوشاک به خارج از کشور و ایجاد ۶۲ شعبه در داخل را دارد؛ توجه به پوشاک خارجی بی انصافی و چشم بستن به نیاز جوانان این مرز و بوم به کار و اشتغال است.

وی بهره مندی از تکنیک های مدرن در تولید پوشاک با استانداردهای اروپا را از مزیت‌های رقابتی این صنعت عنوان کرد و گفت: اگر اعتقاد و اراده‌ای به توسعه تولید داخلی و تکاپو در صنعت وجود دارد باید نظام بانکی و بیمه‌ای و مالیاتی با فعالین بخش تولید همپا و همراه شوند تا معضل بیکاری و هدررفت سرمایه انسانی به فرصت تحول اقتصادی تبدیل گردد.

دکتر پورحیدری صنعت نساجی و پوشاک را از جمله تولیدات اشتغال‌زا و ریشه دار دانست و تصریح کرد: گیلان از ظرفیت مطلوبی برای توسعه صنایع مدرن نساجی و پوشاک صادراتی برخوردار است. ولی حمایت از این صنعت بزرگ؛ فرسایشی و زمان‌بر شده است.
مدیرکل صمت گیلان تأکید کرد: در فضای رقابتی باید سریعتر به کمک تولید شتافت. نگذاریم گره بخش تولید، با دندان باز شود. بانک، بیمه و مالیاتی قفل بر تولید نباشند چون ازدیاد بیکاری شایسته جوانان این کشور پرقدرت و با صلابت منطقه نیست.

دبیرکارگروه تسهیل و رفع موانع تولید؛ حمایت و صدور مجوزها برای فعالین عرصه تولید و هدایت آن‌ها برای ایجاد اشتغال را از تکالیف قانونی اداره کل صمت دانست و تشریح کرد: حمایت‌های ما از طریق تخصیص و ابلاغ منابع توسط بانک‌ها و صدورمعافیت ورود برخی از مواد اولیه و تجهیزات و هماهنگی برای ایجاد زیرساخت بخش تولید به صورت مستمر صورت می‌پذیرد. ولی پرواضح است افزایش تعداد اشتغال و کاهش بیکاری مستقیماً به میزان حمایت سایر اهرم‌ها و نهادهای مرتبط از تولید بستگی دارد تا با پویایی تولید شاهد تحول در نظام اقتصادی باشیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر