یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیگردشگریبلغارستان ارزان ترین مقصد گردشگری/ترکیه جایگاهش را از دست داد

بلغارستان ارزان ترین مقصد گردشگری/ترکیه جایگاهش را از دست داد

افزایش بی رویه نرخ تورم در ترکیه و بالا رفتن هزینه سفر در این کشور، منجر به تنزل جایگاه ترکیه در میان ارزان ترین مقاصد گردشگری شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، بلغارستان برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ جای ترکیه را به عنوان ارزان ترین مقصد گردشگری گرفت؛ چراکه سرمایه‌گذاران برای حفاظت از سرمایه‌های خود به دنبال منطقه‌ای امن خارج از منطقه یورو هستند.

گزارش‌های سالانه نشان می‌دهد که ارزان ترین مکان برای بازدید، ساحل آفتابی در بلغارستان و پس از آن مارماریس در ترکیه است.

گزارش‌ها همچنین حاکی از افزایش هزینه سفر برای اتباع خارجی در ترکیه نسبت به قبل از همه‌گیری است. هزینه‌ها در ترکیه در مقایسه با سطوح قبل از همه‌گیری ۱۱ درصد افزایش یافته است. زیرا رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌ها قیمت‌ها را برای مقابله با سقوط لیر، واحد پول ملی ترکیه، بالا برده‌اند.

طبق بررسی‌های صورت گرفته قیمت‌ها در بلغارستان نیز با افزیش روبه‌رو بوده اما نه به اندازه ترکیه؛ طبق گزارش‌ها، قیمت‌ها در مارماریس بیش از دو برابر سال ۲۰۱۹ شده است.

استرلینگ، واحد پول ملی بلغارستان، به پایین ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا از سال ۲۰۲۰ رسیده است؛ زیرا نگرانی‌های تورم چشم انداز اقتصادی را تیره و تار کرده است. از طرفی ضعف پوند در برابر یورو که اخیرا رخ داده به این معنی است که گردشگران بریتانیایی با افزایش قیمت قابل توجهی در اکثر نقاط اروپایی برای تعطیلات مواجه می‌شوند.

افزایش قیمت‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که خانواده‌ها در اولین تابستان بدون محدودیت از زمان شروع همه‌گیری هستند. در میان این افزایش قیمت‌ها، افزایش قیمت سوخت برخی از فرودگاه‌ها را به حالت نیمه تعطیل درآورده و صدها پرواز را در آخرین لحظه لغو کرده است. همین مسئله مسافران را در خارج از کشور سرگردان کرده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر