جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشطرح کالابرگ الکترونیک منتظر تصمیم دولت

طرح کالابرگ الکترونیک منتظر تصمیم دولت

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت هنوز درباره طرح کالابرگ الکترونیک تصمیم قطعی نگرفته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، احسان خاندوزی، در حاشیه اختتامیه مدرسه تابستانه سیاست‌گذاری اقتصادی، در خصوص طرح کالابرگ الکترونیک توضیحاتی ارائه داد. وی در ابتدا اظهار داشت: با توجه به حرکت به سمت انضباط‌‌بخشی نظام پرداخت‌ها و نظام مالی که در دستور کار قانون‌گذار بوده، جلساتی با رئیس کل بانک مرکزی برگزار شده است. اراده مشترک وزارت اقتصاد و بانک مرکزی مبنی بر این است که در سال ۱۴۰۱ تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری که موجب نارضایتی خیلی از مردم شده، به سرانجام برسد.

وزیر اقتصاد همچنین درباره قانون سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی، گفت: این قانون باید خردادماه سال گذشته اجرا می‌شد. اما زمانی که ما شروع به کار کردیم، هنوز بخش‌های زیادی از مقدمات فنی کار و اتصال بخش‌های اقتصادی به سامانه انجام نشده بود. بنابراین مهلتی از مجلس گرفته شد تا ابتدای امسال عقب ماندگی‌های قبلی جبران شد.

او ادامه داد: از ابتدای تیرماه عملا اجرای قانون سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی شروع شده  و هم اطلاعیه‌هایی برای فراخوان گروه‌های مختلف ارسال شده تا عضویت خود را در سامانه مودیان تکمیل کنند. از زمانی که اطلاعات افراد بر آن بستر بارگذاری می‌شود، مالیات بر ارزش افزوده مودیان عضو، بر اساس سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی صورت می‌پذیرد؛ این موضوع به زودی از سوی سازمان امور مالیاتی اعلام خواهد شد.

طرح کالابرگ الکترونیک در انتظار تایید نهایی

وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که آیا طرح کالابرگ الکترونیک تا پایان امسال اجرا می‌شود؟ تصریح کرد: دولت هنوز تصمیم قطعی در این رابطه نگرفته است. قرار بود بعد از آماده شدن مقدمات، این موضوع در یکی از جلسات رسمی دولت مطرح گردد و رئیس جمهوری تصمیم نهایی را ابلاغ کنند. بهتر است پاسخ این سوال بعد از آن جلسه داده شود تا پاسخ درستی باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر