سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهکدام مشمولان سهام عدالت قادر به دریافت وام بانکی هستند؟

کدام مشمولان سهام عدالت قادر به دریافت وام بانکی هستند؟

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: همه مشمولان سهام عدالت می‌توانند از این سهام به عنوان وثیقه برای دریافت وام استفاده کنند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل ایسنا، محمد باغستانی ضمن اشاره به رونمایی از فاز اول سامانه توثیق الکترونیک هوشمند ستاره، درمورد شرایط پرداخت وام به مشمولان سهام عدالت و میزان سهام لازم، گفت: این موضوع در اختیار بانک بوده و بستگی به بانک دارد. ممکن است بانک برای ارائه وام ۱۰ میلیون تومانی، ۲۰ میلیون تومان وثیقه بخواهد.

وی در مورد مشمولان سهام عدالت نیز توضیح داد: همه مشمولان سهام عدالت می‌توانند این سهام را به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار دهند. هم مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده و هیچ میزان از سهام خود را نفروخته بودند، هم مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده و بخشی از سهام خود را به فروش رسانده‌اند و هم مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند. در واقع هر فرد به میزان دارایی خود می تواند برای توثیق سهام اقدام کند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در پایان درباره انتقال سهام عدالت متوفیان نیز توضیح داد: سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان تا پایان شهریورماه راه اندازی شده و وراث این افراد می توانند برای انتقال سهام عدالت اقدام کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر