کتاب نوپای ناب اثری موفق در حوزه کارآفرینی به نویسندگی اریک ریز است. وی از نویسندگان وب سایت مشهور startup Lessons Learned است که در مدرسه هاروارد کارآفرین مقیم بوده است؛ در سال2007 به عنوان بهترین جوان کارآفرین در حوزه فناوری انتخاب شد. نیورک تایمز، وال استریت ژورنال، هاروارد بیزینس ریویو، هافینگتون پست و وبلاگ های بسیاری در مورد متدلوژی نوپای ناب از اطلاعات و دانش وی مطالب ارزشمند و آموزنده‌ای به چاپ رسانده‌اند.

اگر به طور کلی بخواهید به عنوان مدیر به کتاب نوپای ناب نگاه کنید باید بگوییم که این یک کتاب مرجع بسیار عالی در بین استارتاپ ها و کارآفرینان محسوب می‌شود. در این کتاب تمام مفاهیم مهم استارتاپی به زبانی ساده توضیح داده می‌شود و با رویکردی نو، ذهنیت ما را برای کارآفرین شدن آماده می‌کند.

همچنین نویسنده کتاب نوپای ناب اعتقاد دارد یک کسب و کار موفق تنها نتیجه ایده عالی نیست. بلکه کسب و کار بادوام کسب و کارهایی هستند که باید در مرور زمان به خوبی شکل بگیرند و ساخته شوند.

به دلیل متدولوژی علمی که کتاب نوپای ناب بر آن بنا شده است اغلب این تصور غلط وجود دارد که این یک فرمول صلب برای چرخش یا ثبات ارائه می‌کند. در صورتی که این امر اصلا صحیح و درست نمی‌باشد، نه تنها راهی وجود ندارد که بتوان عنصر انسانی، آرمانی، شهود و قضاوت را از کارآفرینی حذف کرد، بلکه مطلوب نیز نیست.

نویسنده کتاب نوپای ناب با ارائه شیوهای نوین به کارآفرینان کمک می‌کند تا هم از میزان فروش بالاتری برخوردار باشند و هم ناامیدی در ابتدای راه کسب و کار خودشان را  به حداقل برسانند.

نویسنده از رویکرد نظم نوین صحبت می‌کند و می‌گوید: در مدیریت کسب و کار نوپا، پس از گذشت یک قرن از تولید علم مدیریت و با وجود تمام دستاوردهایی که این علم برای بشریت داشته است اما باز هم باید اعتراف کنیم که علم مدیریت کسب و کارهای نوین در فضای کنونی، آسان نیست و با معرفی رویکرد نوپا، گامی در جهت ارتقاء احتمال موفقیت کسب و کارهای تازه شکل گرفته، برداریم.

ما به شما توصیه می‌کنیم با همراهی این اپیزود برای آینده موفقیت خودتان در کسب و کارهای امروزی، از همین امروز قدمی مهم‌تر بردارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید