دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهبه دستور رئیس جمهور از شنبه وام مسکن روستایی 200 میلیون تومانی...

به دستور رئیس جمهور از شنبه وام مسکن روستایی 200 میلیون تومانی پرداخت می شود

بر اساس نامه‌ای که از سوی رئیس جمهوری به رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشته شده، این سازمان با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان موافقت کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، پس از وعده‌های مختلف و با وجود بار مالی سنگین پرداخت یارانه‌های نقدی به دوش دولت، رئیس‌جمهوری دستور داد تا از شنبه فرآیند پرداخت وام مسکن روستایی ۲۰۰ میلیون تومانی آغاز شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ـ رئیس‌جمهوری طی نامه‌ای در چهار بند خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار مساعدت این سازمان با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی شد. سازمان بودجه نیز در اجابت دستور رئیس‌جمهوری با وجود برنامه دولت برای جلوگیری از هرگونه فشار بودجه‌ای تورم‌زا موافقت کرد که سقف تسهیلات مسکن روستایی افزایش یابد.

طبق اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از شنبه ۸ مرداد با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به تمامی بانک‌های عامل، سقف مبلغ وام نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد. همچنین فرآیند دریافت وام جدید در سراسر کشور برای متقاضیان آغاز خواهد شد.

اکبر نیکزاد ـ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به نمایندگی از جامعه روستاییان کشور با ابراز خرسندی در خصوص تسهیل ایجاد شده در طرح‌های توسعه روستایی از رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه تشکر کرد.

نیکزاد پیش از این هم گفته بود که بانک مرکزی به محض دریافت ضمانت‌نامه مابه‌التفاوت ۱۳ درصد سود تسهیلات آمادگی پرداخت وام مسکن روستایی را دارد. طبق شنیده‌ها به زودی ضمانت‌نامه توسط سازمان برنامه و بودجه صادر خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر