سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشتعمیر هواپیما‌های چهار کشور در ایران

تعمیر هواپیما‌های چهار کشور در ایران

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، تعمیر هواپیما‌های چهار کشور در ایران انجام می‌شود که البته امکان اعلام اسامی این کشور‌ها وجود ندارد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از 9 صبح؛ هواپیما‌های چهار کشور برای تعمیر به ایران می‌آیند. محمد محمدی بخش در حاشیه مراسم تجلیل از دست اندرکاران حج ۱۴۰۱ اظهار کرد: همه کار‌های تعمیر هواپیما‌ها درکشور انجام می‌گیرد و قریب به هشت ماه است که هیچ هواپیما و موتوری برای تعمیرات به خارج از کشور اعزام نشده است. همه کار‌ها نیز در سطح تعمیرات تا چک‌های سنگین هواپیما‌های غربی و شرقی در داخل کشور انجام می‌شود.

محمدی بخش گفت: در حوزه تأمین اقلام، بخشی از اقلام الزاماً باید در کارخانه سازنده تأمین شود که این بخش از اقلام اکنون با شرایط سخت به خاطر شرایط تحریم‌ها در حال تامین است.

معاون وزیر راه افزود: سازمان هواپیمایی کشوری با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی موضوع نهضت تأمین قطعه با استاندار‌های هوایی دنیا را راه اندازی کرده است. بخش زیادی از قطعات در داخل کشور تهیه و تعمیر می‌شود و کماکان برخی از قطعات وارد می‌شوند.

محمدی بخش ادامه داد: پرواز‌های چارتری با ابلاغیه سازمان مدیریت شده است. هدف ما حذف کامل پرواز‌های چارتری نیست بلکه مسیر‌ها و شرکت‌های هواپیمایی که الزاما چارتری هستند در آن مسیر‌ها اجازه پرواز نخواهند داشت و مسیر‌ها محدود و ابلاغ هم شده است.

وی افزود: رسما با امضای معاون هوانوردی به ایرلاین‌های مربوطه ابلاغ شده است که کدام شرکت‌ها، در کدام مسیر‌ها اجازه فروش دارند یا اجازه نخواهند داشت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بنا است برای پرواز‌های اربعین بلیت چارتری نداشته باشیم و شرکت‌های هواپیمایی مستقیماً بلیت‌های اربعین را بفروشند.

وی افزود: برای عملیات اربعین که بین یک هفته الی ۱۰ روز است، عملیات هوایی و برنامه خاصی در نظر گرفته شده است که اعلام می‌شود. باوجود محدودیت‌هایی که فرودگاه نجف و بغداد دارند با حداکثر ظرفیت به استقبال جابجایی زائران اربعین می‌رویم.

 

منبع9 صبح
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر