سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهافزایش نرخ سود سپرده در برخی بانک ها

افزایش نرخ سود سپرده در برخی بانک ها

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده‌های بانکی باید ۱۸ درصد باشد، اما به تازگی برخی بانک‌ها به صورت چراغ خاموش این نرخ را افزایش داده‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اخیراً برخی بانک‌های دولتی و خصوصی در هنگام افتتاح سپرده‌های جدید یا تمدید سپرده‌های قدیمی، به مشتریان اعلام می‌کنند که نرخ سود سپرده افزایش یافته است.

این بانک‌ها به مشتریان خود خبر از افزایش نرخ سود سپرده به 20 درصد می‌دهند. شعب یکی از بانک‌های دولتی در پاسخ به مشتریان درباره اینکه آیا این نرخ به میزان مشخصی از سپرده‌ها پرداخت می‌شود یا خیر، می‌گوید: خیر، به تمام مبالغ سپرده‌گذاری‌شده نرخ سود 20 درصد تعلق می‌گیرد.

در شعب برخی دیگر از بانک‌ها وضعیت متفاوت است. یکی از بانک‌ها به مشتریان می‌گوید که نرخ سود پرداختی به سپرده‌های بالای 100 میلیون تومان 20 درصد است و زیر 100 میلیون همان 18 درصد قبلی!

مسئول این شعبه درباره اینکه “نرخ سود از چه‌زمانی به 20 درصد افزایش یافته است؟” می‌گوید: قبلاً هم در برخی از بازه‌های زمانی سپرده 20 درصدی داشتیم؛ بستگی به تصمیم بانک دارد. ولی قبلاً هم در چند نوبت سپرده‌های جدید با نرخ 20 درصد افتتاح می‌شدند.

این درحالی است که طبق مصوبات یک هزار و دویست و نود و هفتمین جلسه شورای پول و اعتبار نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار بین 10 تا 18 درصد تعیین شده است. همچنین بانک مرکزی بارها در قالب بخشنامه‌هایی جداگانه از بانک‌ها خواسته است که نرخ‌های سود مصوب را رعایت کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر