سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشتوضیحات وزیر اقتصاد درباره صدور کارت نان

توضیحات وزیر اقتصاد درباره صدور کارت نان

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: برخلاف برخی شایعات و گمانه‌زنی‌ها، دولت هیچ برنامه‌ای برای صدور کارت نان ندارد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، احسان خاندوزی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: تاکنون در شورای اقتصادی دولت هیچ بحثی درباره صدور کارت نان مطرح نشده و برنامه‌ای در این زمینه وجود ندارد. تنها چیزی که در دستور کار قرار گرفته، فروش نان به خانوارها از طریق کارت‌های بانکی است.

وی درباره جزئیات این طرح توضیح داد: در چارچوب برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، خانوارها می‌توانند با کارت‌های بانکی خود نسبت به خرید نان اقدام کنند. همچنین هماهنگی‌هایی با بانک مرکزی انجام شده تا خرید نان صرفا محدود به کارت یارانه‌ای سرپرست خانوار نشود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: بدین ترتیب بحث صدور کارت نان مطرح نیست و تمام افراد خانواده با استفاده از تمام کارت‌های بانکی که در اختیار دارند می‌توانند نان بخرند. مقدمات ابتدایی برای این طرح فراهم شده و تقریباً در تمامی شهرهای کشور شرایط برای اجرای آن مهیا شده است.

خاندوزی همچنین به تاکید جدی رئیس‌جمهوری اشاره کرد و گفت: براساس دستور آیت‌الله رئیسی قیمت خرید نان در سال جاری برای مردم به هیچ وجه افزایش پیدا نخواهد کرد.

وی درباره سیاست اصلاح یارانه‌های دولت بیان کرد: ما در این سیاست صرفاً به دنبال اصلاح قیمت‌ها نبوده‌ایم و بیشتر اصلاح ساختار در دستور کار است. عبور از انحصار، بهبود شرایط شرکت‌های تولیدی و واگذاری بخش اعظم تجارت و ذخیره‌سازی اقتصادی به بخش خصوصی و کم کردن حضور دولت در این حوزه بخش مهمی از اهداف دولت را شامل می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر