جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیبانک مرکزی قصد هدایت اعتبار به سمت تولید و کشاورزی را دارد

بانک مرکزی قصد هدایت اعتبار به سمت تولید و کشاورزی را دارد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: توسعه کشاورزی قراردادی به تعامل فرابخشی نیاز دارد. اقدامات بانک مرکزی در تامین مالی زنجیره‌ای هم در بخش تولید و هم در بخش کشاورزی در جهت هدایت صحیح و هدفمند اعتبارات بانکی است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس،‌ علی صالح آبادی امروز در مراسم رونمایی از نقشه راه «تامین مالی زنجیره‌ای در بخش کشاورزی» با تاکید بر کشاورزی قراردادی با تمجید از این اقدام، اظهار داشت: با این روش اتفاق خوبی رخ می‌دهد که از یک نظام سنتی به سمت یک نظام مدرن گام برمی‌داریم.

وی افزود: از نظر ما خیلی اهمیت دارد که این تامین مالی برای بخش خصوصی است، زیرا بخش کشاورزی یکی از خصوصی‌ترین بخش‌های اقتصاد کشور محسوب می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: از نگاه بانک مرکزی و سیستم بانکی نتیجه تامین مالی زنجیره‌ای بخش کشاورزی در قالب کشت قراردادی، تامین مالی هدفمند است که این یک دستاورد مهم برای بخش نظام بانکی و بخش کشاورزی به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این کار نیازمند برنامه‌ریزی و همکاری بین دستگاهی است، گفت: یکی از مباحث مهم آموزش است. آموزش بسیار اهمیت دارد و پیشنهاد من این است که در حوزه بانکداری آموزش لازم انجام گیرد و ما هم باید جزوه، فیلم و دوره آموزشی داشته باشیم. شرکت‌های موفق هم تجربیات خودشان را در این دوره‌ها ارائه کنند. وزارت جهاد کشاورزی هم حتما به بحث آموزش توجه دارد.

صالح آبادی افزود: یک‌سری زیرساخت‌های قانونی برای تکمیل این کار نیاز است که با همکاری دستگاه‌ها قوانین مورد نیاز آن باید تدوین شود.

وی با بیان اینکه موفقیت کشت قراردادی نیازمند تعامل فرابخشی است، تصریح کرد: برای توسعه کشاورزی قراردادی، آقای ابوالحسنی قائم مقام بانک مرکزی موضوع را در حوزه نظام بانکی دنبال خواهند کرد.

صالح آبادی در پایان گفت: اقدامات بانک مرکزی در تامین مالی زنجیره‌ای هم در بخش تولید و هم در بخش کشاورزی در جهت هدایت صحیح و هدفمند اعتبارات بانکی است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر