سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتدر حال حاضر افزایش قیمت لوازم خانگی به صلاح نیست

در حال حاضر افزایش قیمت لوازم خانگی به صلاح نیست

به اعتقاد معاون صنایع عمومی وزیر صمت، در حال حاضر روال عادی است و افزایش قیمت لوازم خانگی به صلاح نخواهد بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل منیبان؛ معاون وزیر صمت گفت: قیمت لوازم خانگی گران نخواهد شد. قیمت‌ها باید به گونه‌ای باشد که کالاها قابلیت صادرات پیدا کنند. در صورت افزایش قیمت، هم بازار داخل و هم بازار خارج را از دست خواهیم داد.

محمدمهدی برادران در مورد تغییر قیمت لوازم خانگی، با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار لوازم خانگی رقابتی است، اظهار داشت: برخلاف اینکه گاهی اوقات قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد اما تولیدکنندگان کمترین افزایش قیمت را نسبت به سایر صنایع اعمال کرده‌اند. بازار رقابتی است و فعالان این حوزه در همین بازار در حال کار هستند و مشکل خاصی هم به چشم نمی‌خورد.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت افزود: تولید و عرضه اجناس با کمترین مشکل در حال انجام است. حتی اخیراً برخی از تولیدکنندگان بزرگ برای فروش کالاهای خود تخفیفاتی نیز اعمال کرده‌اند. به عنوان نمونه یکی از تولیدکنندگان بزرگ یخچال‌های ساید خود را با تخفیف و در حجم انبوه به بازار عرضه کرده است. تولیدکنندگان دیگر هم طرح‌های خاص برای ارائه کالا با تخفیف دارند تا سهم بازار به دست آورند.

ستاد تنظیم بازار به دنبال افزایش قیمت لوازم خانگی نیست

وی در مورد اینکه آیا ستاد تنظیم بازار مصوبه‌ای برای گرانی لوازم خانگی دارد یا خیر، گفت: ستاد تنظیم بازار به دنبال افزایش قیمت لوازم خانگی نیست و مصوبه‌ای در این زمینه نداشته‌ایم.

برادران تصریح کرد: حتی در برخی موارد که ما اجازه افزایش قیمت دادیم، به دلیل رقابتی بودن بازار خود تولیدکنندگان به افزایش قیمت تمایل نشان ندادند؛ زیرا تا یک حدی می‌توان قیمت را بالا برد و مردم نمی‌توانند هزینه کنند.

افزایش قیمت به صلاح نیست

معاون صنایع عمومی وزیر صمت افزود: از سویی دیگر قیمت‌ها باید به گونه‌ای باشد که بتوان بازار هدف صادراتی تعریف و کالاها را به کشورهای دیگر نیز صادر کرد. در حال حاضر تلاش ما بر این است که قیمت‌ها به شکلی کنترل شود که کالا قابلیت صادرات پیدا کند و در کشورهای منطقه حضور فعالی داشته باشیم. اگر قیمت‌ها غیرمنطقی افزایش یابد بازار داخلی و بازارهای خارجی را به راحتی از دست می‌دهیم.

برادران در پایان تاکید کرد: روال عادی است و افزایش قیمت لوازم خانگی به صلاح نیست.

منبعمنیبان
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر